Państwa alfabetycznie

Państwa alfabetycznie – poradnik do gry państwa-miasta

Strona na której się znajdujesz została przygotowana z myślą o wszystkich miłośnikach gry państwa-miasta. Poniżej znajdziesz listę, a na niej państwa na każdą literę alfabetu. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z każdą kategorią!

Co więcej wybierając poszczególne państwo będziesz miał okazję poznać podstawowe informacje oraz ciekawostki na temat danego kraju.

Państwa alfabetycznie

Aktualnie w naszej bazie znajduje się 205 państw ze wszystkich kontynentów. Poza krajami niepodległymi znajdziesz tutaj terytoria zależne oraz państwa, które nie są uznawane na arenie międzynarodowej.

Kraje ułożone alfabetycznie – wsparcie dla graczy państwa-miasta

Grając w państwa-miasta irytuje cię to, że przeciwnicy mają w zanadrzu znacznie więcej opcji niż ty? Ktoś po wylosowaniu kategorii „państwo na E” wytypował Eswatini i zastanawiasz się czy taki kraj w ogóle istnieje? Czy to aby nie oszustwo?

Okazuje się, że nie! Co więcej takich bardzo słabo znanych państw jest na świecie zdecydowanie więcej. Dla przykładu podajmy chociażby Lesotho, Suazi, Nauru czy Kiribati. Zdziwiony? A to dopiero początek. Przeglądając nasze listy państw, które są ułożone alfabetycznie znajdziesz więcej takich przypadków.