Państwa alfabetycznie

Państwa alfabetycznie – poradnik do gry państwa-miasta

Strona na której się znajdujesz została przygotowana z myślą o wszystkich miłośnikach gry państwa-miasta. Poniżej znajdziesz listę, a na niej państwa na każdą literę alfabetu. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z każdą kategorią!

Co więcej wybierając poszczególne państwo będziesz miał okazję poznać podstawowe informacje oraz ciekawostki na temat danego kraju.

Państwa alfabetycznie

Aktualnie w naszej bazie znajduje się 205 państw ze wszystkich kontynentów. Poza krajami niepodległymi znajdziesz tutaj terytoria zależne oraz państwa, które nie są uznawane na arenie międzynarodowej.

Państwa świata alfabetycznie – wsparcie dla graczy państwa-miasta

Grając w państwa-miasta irytuje cię to, że przeciwnicy mają w zanadrzu znacznie więcej opcji niż ty? Ktoś po wylosowaniu kategorii „państwo na E” wytypował Eswatini i zastanawiasz się czy taki kraj w ogóle istnieje? Czy to aby nie oszustwo?

Okazuje się, że nie! Co więcej takich bardzo słabo znanych państw jest na świecie zdecydowanie więcej. Wszystkie z nich znajdziesz w naszym zestawieniu o nazwie „państwa świata  alfabetycznie”. Dla przykładu podajmy chociażby Lesotho, Suazi, Nauru czy Kiribati. Przeglądając naszą listę państw, które są ułożone alfabetycznie znajdziesz więcej takich przykładów.