Państwa alfabetycznie – państwa na każdą literę alfabetu

Państwa alfabetycznie – państwa świata alfabetycznie

Strona na której się znajdujesz została przygotowana z myślą o wszystkich miłośnikach gry państwa-miasta. Poniżej znajdziesz listę, a na niej państwa na każdą literę alfabetu. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z każdą kategorią!

Co więcej wybierając poszczególne państwo będziesz miał okazję poznać podstawowe informacje oraz ciekawostki na temat danego kraju.

Aktualnie w naszej bazie znajduje się 205 państw ze wszystkich kontynentów. Poza krajami niepodległymi znajdziesz tutaj terytoria zależne oraz państwa, które nie są uznawane na arenie międzynarodowej.

Państwo na A

Państwo na B

Państwo na C

Państwo na D

Państwo na E

Państwo na F

Państwo na G

Państwo na H

Państwo na I

Państwo na J

Państwo na K

Państwo na L

Państwo na Ł

Państwo na M

Państwo na N

Państwo na O

Państwo na P

Państwo na R

Państwo na S

Państwo na T

Państwo na U

Państwo na V

Państwo na W

Państwo na X

Państwo na Y

Państwo na Z

Ważne!
Przeglądając państwa od A do Z ułożone alfabetycznie zwróć szczególną uwagę na te, których nie znałeś lub zapomniałeś o ich istnieniu. Dzięki temu poszerzysz swoją wiedzę i zwiększysz szansę na zwycięstwo w przyszłości.

Państwa świata alfabetycznie – kraje alfabetycznie

Grając w państwa-miasta irytuje cię to, że przeciwnicy mają w zanadrzu znacznie więcej opcji niż ty? Ktoś po wylosowaniu kategorii „państwo na E” wytypował Eswatini i zastanawiasz się czy taki kraj w ogóle istnieje? Czy to aby nie oszustwo?

Okazuje się, że nie! Co więcej takich bardzo słabo znanych państw jest na świecie zdecydowanie więcej. Wszystkie z nich znajdziesz w naszym zestawieniu o nazwie „państwa świata  alfabetycznie”. Dla przykładu podajmy chociażby Lesotho, Suazi, Nauru czy Kiribati. Przeglądając naszą listę państw, które są ułożone alfabetycznie znajdziesz więcej takich przykładów.