Zwierzę na C – zwierzę na literę C

Zwierzę na C


zwierzę na c - czapla siwa
Czapla siwa


zwierzę na c - chrząszcz
Chrząszcz


zwierzę na c - chomik
Chomik


zwierzę na c - czajka
Czajka


zwierzę na c - czarna wdowa
Czarna wdowa


zwierzę na c - czyż
Czyż

Zwierzęta na literę C – opisy


Czapla siwa

Duży ptak wodny należący do rodziny czaplowatych. Głównym obszarem występowania czapli siwej są bagna, płytkie jeziora czy wolno płynące rzeki zlokalizowane w Europie, Azji oraz Afryce.


Chrząszcz

A właściwie chrząszczowate. To najliczniejszy rząd owadów, w obrębie którego wyróżnić można ponad 400 tys. gatunków w tym biedronki, żuki gnojowe czy chrząszcze jelonki.


Chomik

Zwierzę na C, które można zobaczyć na kontynencie prawie całym świecie. Chomik to ssak należący do rodziny chomikowatych. Zwierzęta te występują głównie jako zwierzęta domowe.

Jest mały pokryty krótkim futerkiem, posiada mocne zęby. Podstawowym komponentem menu są nasiona, owady oraz niektóre warzywa i owoce.


Czajka

Zwierzę na C które można spotkać w Azji, Europie oraz Północnej Afryce. Czajka zwyczajna to ptak zaklasyfikowany do rodziny sieweczkowatych. Głównym miejscem występowania tych zwierząt są bagna i obszary podmokłe. Najważniejszy element diety czajki zwyczajnej są owady oraz niewielkie bezkręgowce.


Czarna wdowa

Zwierzę na literę C zaliczane do rodziny omatnikowatych. Czarna wdowa to bardzo jadowity pająk, którego można spotkać w USA oraz Ameryce Środkowej. Znakiem rozpoznawczym czarnej wdowy jest niewielka plama w kształcie klepsydry umieszczona na podbrzuszu pająka.


Czyż

Ssak na C zamieszkujący głównie Europę i Azję. Czyż jest ptakiem przynależącym do rodziny łuszczakowatych. Głównym siedliskiem tych zwierząt są lasy.

Ptak o drobnej sylwetce w jego upierzeniu przewyższa kolor żółto zielony z szarymi i czarnymi plamkami. Głównym komponentem pożywienia czyża są nasiona drzew i chwastów oraz owady i pająki.

Ssak na literę C

  • Chomik
  • Cielę
  • Cyjon

Sprawdź inne kategorie na C

Państwo na C

Miasto na C

Rzeka na C

Kolor na C

Góry na C

Owoce i warzywa na C

Roślina na C

Rzecz na C

Stolica na C

Jedzenie na C

Zawód na C