Zawód na C – zawód na literę C

Zawód na C

Poznaj naszym zdaniem najbardziej rozpoznawalne zawody na literę C. Oto 6 naszych propozycji w tej kategorii.

Cieśla

Cukiernik

Celnik

Choreograf

Chemik

Cyrkowiec

Zawody na C – opisy


Cieśla

To zawód na C, który wykonują osoby zajmujące się profesjonalnie wykonywaniem drewnianych elementów takich konstrukcji jak dachy, budynki czy statki.


Cukiernik

Zawód na literę C związany z produkcją ciast, ciastek, deserów i innych słodyczy. Dobrzy cukiernicy potrafią stworzyć prawdziwe słodkie cuda, które dodatkowo wybornie smakują.


Celnik

Ten zawód na C wykonywany jest przez funkcjonariuszy Służby Celnej. Głównym zadaniem takich osób jest wykonywanie odpraw celnych na granicach państwowych. Zadaniami celników jest m. in. sprawdzanie dokumentów czy kontrola bagażu.


Choreograf

Zawód na literę C, który polega na tworzeniu układów tanecznych do określonej piosenki czy specjalnie przygotowanej linii muzycznej. Dobry choreograf musi mieć poczucie rytmu oraz umiejętność przenoszenia muzyki na ruch ciała tancerzy czy efekty świetlne.


Chemik

Zawód na literę C związany z badaniem otaczającego nas świata, badaniem i odkrywaniem nowych substancji czy analizą różnego rodzaju pierwiastków i związków chemicznych. Praca osób wykonujących zawód na C jakim jest chemik przyczynia się do rozwoju nowych technologii czy przemysłu.


Cyrkowiec

Zawód na C wykonywany przez osoby, jak nietrudno się domyślić pracujące w cyrkach. Do tej grupy zaliczyć więc można akrobatów, klaunów, linoskoczków i innych artystów występujących na cyrkowej scenie.

Zawód na literę C – zdjęcia

zawód na c - cieślaCieśla

zawód na c - cukiernikCukiernik

zawód na c - celnikCelnik

zawód na c - choreografChoreograf

zawód na c - chemikChemik

zawód na c - cyrkowiecCyrkowiec

Sprawdź inne kategorie na C

Państwa na C

Miasta na C

Rzeki na C

Góra na C

Warzywa i owoce na C

Zwierzęta na C

Rośliny na C

Rzeczy na C

Stolice na C

Jedzenie na C