Gra państwa-miasta – kategorie jakie możesz użyć!

Jakie są kategorie w grze państwa miasta? To zleży od Ciebie!

Państwa-miasta – kategorie, które możesz uwzględnić podczas rozgrywki zależą tak naprawdę od twojej pomysłowości oraz inwencji twórczej. Państwa, miasta, rośliny, zwierzęta, rzeczy, imiona czy kolory to tylko najczęściej pojawiające się kategorie a nie sztywne zasady jakie przyjmuje gra państwa-miasta.

Kategorie jakie mogą się w niej pojawić potrafią być naprawdę zróżnicowane, a ta możliwość zmiany decyduje o tym, że rozgrywka może być niezwykle różnorodna, a przez to ciekawa i wciągająca.

Podstawowe kategorie w grze państwa-miasta to:

Natomiast do niestandardowych, a więc ciekawych kategorii zaliczyć można:

Na naszej stronie znajdziesz wszystkie z tych kategorii wraz podziałem na poszczególne litery. Także dowiesz się tutaj nie tylko jakie kategorie użyć do państw-miast, ale także poznasz odpowiedzi na wszystkie litery.

Ile jest kategorii w grze państwa miasta?

To na pewno nie jest skończona lista. Swoje propozycje możecie podawać w komentarzach, do czego gorąco zachęcamy.

Ciekawe kategorie do państwa miasta to na przykład pokemony, marki, gatunki serów czy zwierzęta w podziale na ssaki, ryby czy ptaki.

Jednak musisz pamiętać o podstawowej zasadzie podczas niestandardowej rozgrywki w państwa-miasta, kategoria, która jest mocno niszową powinna odpowiadać każdemu graczowi.

Państwa-miasta kategorie niestandardowych i ich stosowanie

Nie może być tak, że tylko 1 czy część graczy pasjonuje się daną tematyką, podczas gdy pozostali nie mają zielonego pojęcia. Wówczas rozgrywki byłaby mocno zaburzona, na korzyść fanów tej mało popularnej kategorii. Rozwiązaniem pośrednim może być dobranie po 1 kategorii specjalnej przez każdego z graczy.

Państwa-miasta, gra, kategorie, losowanie liter, walka z czasem, nauka geografii, czas z przyjaciółmi i rodziną, rywalizacja to wszystko sprawia, że państwa-miasta cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat.