Zwierzę na I – zwierzęta na literę I

Zwierzę na I


zwierzę na i - iguana
Iguana


zwierzę na i - indyk
Indyk


zwierzę na i - ibis
Ibis


zwierzę na i - irbis śnieżny
Irbis śnieżny


zwierzę na i - impala
Impala

Zwierzęta na literę I – opisy


Iguana

Rodzaj jaszczurki należący do rodziny legwanowatych. W jego obrębie wyróżnia się dwa gatunki: legwana zielonego oraz legwana szlachetny. Oba występują w stanie naturalnym w Ameryce Południowej i Środkowej.


Indyk

Zwierzę na literę I należące do rodziny kurowatych, które pierwotnie występowało w Ameryce Północnej. Obecnie jest to zwierzę udomowione i można je spotkać w wielu miejscach na świecie, w tym w Polsce. Dorosłe osobniki osiągają długość do 125 cm i masę ciała dochodzącą do 13 kg.


Ibis

Zwierzę na I należące do rzędy pelikanowatych. W obrębie rodziny ibisowate wyróżnić można kilkadziesiąt gatunków, w tym ibisa czubatego, zielonego czy białoskrzydłego. Ibisy występują w strefie równikowej, podzwrotnikowej i zwrotnikowej na całym świecie. Nieliczne gatunki spotkać można w strefie umiarkowanej, w tym na terenie Polski. W starożytnym Egipcie ibisy były uznawane za atrybut boga Thota i otaczano je świętą czcią.


Irbis śnieżny

Znany także jako pantera śnieżna. Zwierzę na I zaliczane do kotowatych. Irbis śnieżny to drapieżny ssak występujący w najwyższych górach Azji – Himalajach, Wyżynie Tybetańskiej oraz Karakorum.


Impala zwyczajna

Zwierzę należące do rodziny wołowatych, występujące bardzo licznie na terenie Afryki Południowej. Impala zwyczajna to antylopa, która żywi się głównie liśćmi drzew oraz krzewów.

Ssak na literę I

  • Ichneumon
  • Indris

Sprawdź inne kategorie na I
Państwa na I
Miasto na I
Rzeki na I
Góry na I
Warzywa na I
Kolory na I
Rośliny na I
Rzeczy na I
Stolica na I
Jedzenie na I
Zawody na I