Zwierzę na E

Zwierzę na E

Zwierzęta na literę E – opisy

Emu

Powszechnie znany jako jedyne zwierzę na E, w praktyce takich zwierząt jest nieco więcej. Emu to duży ptak i jedyny przedstawiciel rodziny kazuarowatych. Emu nie potrafi latać, ale za to bardzo szybko biega. Potrafi rozwinąć prędkość nawet 48 km/h. Emu występują w stanie naturalnym wyłącznie w Australii. Największe osobniki osiągają do 190 cm długości i wagę do 55 kg. Głównym składnikiem pożywienia tych nielotów są nasiona, owoce i owady.

Eland

Zwierzę na E należące do rodziny krętorogich. Naturalnym środowiskiem jego występowania są sawanny oraz górskie obszary trawiaste położone w Afryce, na południe od równika. Eland to największa żyjąca współcześnie antylopa. W kłębie osiąga wysokość nawet 190 cm, a najcięższe osobniki potrafią ważyć 1000 kg.

Edredon

Zwierzę znane także jako kaczka edredonowa czy miękkopiór. Edredon to ptak wodny należący do rodziny kaczkowatych. Edredony żyją na skalistych wybrzeżach morskich, zlokalizowanych w północnych krańcach Europu, Azji oraz Ameryki Północnej.

Eskulapa

Zwierzę na literę E z rodziny połozowatych. To niejadowity wąż występujący na stosunkowo niedużym obszarze Europy. Możemy go spotkać w środkowej i południowej Francji, na Słowacji we Włoszech, na Bałkanach i całej południowo-wschodniej Europie oraz na niewielkim obszarze Ukrainy, Niemiec czy Turcji. W Polsce węża Eskulapa spotkać można jedynie na południowych krańcach kraju.Jest to największy wąż żyjący w naszym kraju.