Zwierzę na E – zwierzęta na literę E

Zwierzę na E


zwierzę na e - emu
Emu


zwierzę na e - eland
Eland


zwierzę na e - edredon
Edredon


zwierzę na e - eskulapa
Eskulapa

Zwierzęta na literę E – opisy


Emu

Powszechnie znany jako jedyne zwierzę na E, w praktyce takich zwierząt jest nieco więcej. Emu to duży ptak i jedyny przedstawiciel rodziny kazuarowatych. Emu nie potrafi latać, ale za to bardzo szybko biega. Potrafi rozwinąć prędkość nawet 48 km/h. Emu występują w stanie naturalnym wyłącznie w Australii. Największe osobniki osiągają do 190 cm długości i wagę do 55 kg. Głównym składnikiem pożywienia tych nielotów są nasiona, owoce i owady.


Eland

Zwierzę na E należące do rodziny krętorogich. Naturalnym środowiskiem jego występowania są sawanny oraz górskie obszary trawiaste położone w Afryce, na południe od równika. Eland to największa żyjąca współcześnie antylopa. W kłębie osiąga wysokość nawet 190 cm, a najcięższe osobniki potrafią ważyć 1000 kg.


Edredon

Zwierzę znane także jako kaczka edredonowa czy miękkopiór. Edredon to ptak wodny należący do rodziny kaczkowatych. Edredony żyją na skalistych wybrzeżach morskich, zlokalizowanych w północnych krańcach Europu, Azji oraz Ameryki Północnej.


Eskulapa

Zwierzę na literę E z rodziny połozowatych. To niejadowity wąż występujący na stosunkowo niedużym obszarze Europy. Możemy go spotkać w środkowej i południowej Francji, na Słowacji we Włoszech, na Bałkanach i całej południowo-wschodniej Europie oraz na niewielkim obszarze Ukrainy, Niemiec czy Turcji. W Polsce węża Eskulapa spotkać można jedynie na południowych krańcach kraju. Jest to największy wąż żyjący w naszym kraju.

Ssak na literę E

  • Eland

Sprawdź inne kategorie na E
Państwo na E
Miasto na E
Rzeka na E
Góra na E
Owoc na E
Kolor na E
Roślina na E
Rzecz na E
Stolica na E
Jedzenie na E
Zawód na E