Polskie rzeki na E


Elbląg

Rzeka na E, na północy Polski, mająca swój początek w Jeziorze Druzno. Przepływa przez Żuławy i uchodzi do Zalewu Wiślanego. Rzeka Elbląg jest ważnym szlakiem żeglownym, w odcinku ujściowym zlokalizowany jest duży port morski.


Elma

Rzeka na E w województwie warmińsko-mazurskim, licząca 37 km długości. Swój początek ma w miejscowości Sigajny, a uchodzi do rzeki Łyna.


Zagraniczne rzeki na E


Eufrat

Rzeka na E, która razem z Tygrysem są dwiema największymi rzekami Mezopotamii. To właśnie nad nimi rozwinęła się jedna z pierwszych cywilizacji. Początek Eufratu znajduje się na terenie Turcji, a ujście w Zatoce Perskiej. Rzeka liczy 2700 km.


Essequibo

Rzeka w Gujanie, dzieląca ten kraj na dwie części, wschód oraz zachód. Essequibo zaczyna swój bieg na Wyżynie Gujańskiej, uchodzi do Oceanu Atlantyckiego pokonując 965 km.


Ebro

Rzeka na literę E i najdłuższa rzeka Hiszpanii, przepływająca przez takie miasta jak Saragossa czy Amposta. Źródła Ebro znajdują się Górach Kantabryjskich, a ujście nad Morzem Śródziemnym.


Ems

Rzeka na E przepływająca przez Niemcy oraz Holandię, licząca 371 km. Nad Ems zlokalizowane są takie miejscowości jak Haren, Meppen czy Emden.


Emba

Rzeka na literę E w płynąca przez północno-zachodni Kazachstan. Swój początek ma w górach Mugodżar i po 712 km uchodzi do Morza Kaspijskiego.


EIstera

Rzeka przepływająca przez Czechy oraz Niemcy o długości 257 km. Swój bieg rozpoczyna w czeskich Rudawach i uchodzi do Soławy, na południu Niemiec.


Ekawa

Rzeka na E w środkowej Łotwie licząca 136 km. Swój początek ma w pobliżu miejscowości Daudzeva, uchodzi do rzeki Lelupa.Sprawdź inne kategorie na E
Państwo na E
Miasto na E
Góra na E
Owoc na E
Zwierzę na E
Kolor na E
Roślina na E
Rzecz na E
Stolica na E
Jedzenie na E
Zawód na E