Rośliny na literę E


Eukaliptus

Wiecznie zielone drzewo i roślina na E występująca w Australii oraz tropikalnym klimacie afrykański, południowoamerykańskim oraz azjatyckim. Drewno eukaliptusowe jest wybitnie odporne na gnicie, dlatego świetnie sprawdza się w budownictwie czy meblarstwie. Liście eukaliptusa są głównym składnikiem koali.


Estragon

Roślina na literę E występująca dziko w Azji, Ameryce Północnej oraz południowo-wschodniej Europie. Jako roślina uprawna występuje prawie na całym świecie. Znajduje zastosowanie w kuchni oraz ziołolecznictwie.


Epifyllum

Roślina na E należąca do rodziny kaktusowatych, która występuje w tropikalnych lasach deszczowych. Kwiaty tej rośliny są duże i przybierają zabarwienie od żółtego do czerwonego.


Eustoma

Kwiat występujący w stanie dzikim w USA, Meksyku oraz na Karaibach. Hodowla eustomy jest powszechna na całym świecie, jednak kwiat ten jest ceniony przede wszystkim przez Australijczyków i Japończyków.


Eucharis

Roślina na E występująca rodzimie w Ameryce Środkowej i Południowej. Obecnie występuje także jako roślina hodowlana. Kwiaty są zazwyczaj białe, a liście wąskie i długie.


Sprawdź inne kategorie na E
Państwo na E
Miasto na E
Rzeka na E
Góra na E
Owoc na E
Zwierzę na E
Kolor na E
Rzecz na E
Stolica na E
Jedzenie na E
Zawód na E