Waluty świata alfabetycznie

Waluty świata alfabetycznie

Przedstawiamy kompleksowy przewodnik po walutach świata, które są uporządkowane alfabetycznie, od A do Z. Ta kategoria będzie niezwykle przydatna dla wszystkich miłośników gier słownych i quizów, a przede wszystkim kultowej gry państwa-miasta.

Może być ona przydatna także dla osób interesujących się ekonomią międzynarodową. Znajdziesz tutaj nazwy walut używanych w różnych krajach i terytoriach zależnych na całym świecie. Zostały one podzielone na waluty główne, monety zdawkowe (np. grosz, cent itd.), a ponadto waluty krajów nieuznawanych na arenie międzynarodowej czy waluty wycofane z obiegu.

Waluty od A do Z

Klikając  poniższe linki zostaniesz przeniesiony na podstronę zawierającą waluty świata na daną literę alfabetu. Dzięki temu łatwiej znajdziesz interesujące cię waluty. Od angodolara – nieistniejącej już waluty, która obowiązywała w portugalskiej Angoli w latach 1928–1958, po złotego, walutę Polski.

Waluty alfabetycznie

Każda podstrona zawiera nie tylko listę walut na daną literę alfabetu, ale także garść podstawowych informacji dla wszystkich głodnych wiedzy.

Waluta na A

Waluta na B

Waluta na C

Waluta na D

Waluta na E

Waluta na F

Waluta na G

Waluta na H

Waluta na I

Waluta na J

Waluta na K

Waluta na L

Waluta na M

Waluta na N

Waluta na O

Waluta na P

Waluta na R

Waluta na S

Waluta na T

Waluta na U

Waluta na W

Waluta na Z