Gry na kartce typu państwa-miasta

Jakie są inne gry na kartce typu państwa-miasta?

Bez dwóch zdań państwa-miasta to jedna z najchętniej wybieranych gier, gdzie do rozpoczęcia rozgrywki potrzebujemy tylko kartki papieru i ołówka lub długopisu. To świetna forma rozrywki łącząca przyjemne z pożytecznym, jeśli masz ochotę chwilę odpocząć od wymyślania nazw państw, miast czy rzek na konkretną literę alfabetu sprawdź inne gry, w które zagrasz posiadając ten sam zestaw przyborów, czyli kartkę i coś do pisania.

Gry podobne do państwa-miasta

Kółko i krzyżyk

Klasyczna gra, w której gracze starają się ułożyć trzy swoje znaki w rzędzie, pionowo, poziomo lub na ukos.

Wisielec

Gra, zazwyczaj dla 2 osób. W grze „Wisielec” pierwszy gracz wybiera słowo i ujawnia liczbę liter, używając poziomych kresek. Drugi gracz próbuje odgadnąć litery składające się na to słowo. Za każdym razem, gdy zgadnie literę, pierwszy gracz umieszcza ją w odpowiednim miejscu. W przeciwnym razie, rysuje element symbolicznej szubienicy i wiszącego ludzika. Gra kończy się, gdy drugi gracz odgadnie całe słowo lub gdy pierwszy gracz narysuje kompletnego „wisielca”.

Kalambury

Gracze rysują lub przedstawiają określone słowa bez używania mowy. Pozostali muszą zgadnąć, co przedstawia rysunek lub co pokazuje gracz.

Zgadnij postać

Jeden gracz myśli o postaci, a reszta zadaje pytania, na które można odpowiedzieć tylko „tak” lub „nie”, starając się odgadnąć wymyśloną postać.

Słowo na słowo

Gracze wymieniają się słowami, zaczynając od jednego słowa, a następnie dodając kolejne słowo, które jest związane z poprzednim. Celem jest utrzymywanie rozmowy w logiczny sposób.

Koło fortuny

Gracze wymyślają hasła, a reszta próbuje odgadnąć litery, tak jak w telewizyjnej grze „Koło fortuny”.

Anagramy

Gracze wymyślają słowo, a reszta musi znaleźć jak najwięcej anagramów na podstawie tego słowa.

Gra w pytania

Gracze komunikują się tylko poprzez zadawanie pytań. Celem jest utrzymanie rozmowy, zadając pytania na zmianę.

Państwa Miasta

Klasyczna gra, w której gracze wybierają kategorie, takie jak państwa od A do Z, miasta alfabetycznie i rzeki alfabetycznie, i starają się znaleźć odpowiedzi zaczynające się na wylosowane litery.

Gra Statki

Gra, w której gracze umieszczają swoje statki na planszy i starają się zatopić statki przeciwnika, strzelając w konkretne pola.

Gra w historyjki

Gracze dzielą kartki na paski i odpowiadają na kolejne pytania, aby stworzyć humorystyczną historię.

Gra wąż

Gracze wymyślają wyraz, a następnie dodają kolejne słowa, zaczynając od ostatniej litery poprzedniego słowa.