Waluta na T
- taka bengalska
- tala
- talar
- talon
- tam tybetański
- tambala
- tebe
- tenge
- tetri
- tiyin
- tiyn
- toea
- tolar
- tugrik
Waluty na literę T to środki płatnicze używane w różnych krajach i regionach świata. Wśród nich znajdziemy takie waluty jak taka bengalska, będąca oficjalnym środkiem płatniczym w Bangladeszu, oznaczaną skrótem BDT i dzielącą się na 100 pajs. Tala jest walutą Samoa, z oznaczeniem WST, która dzieli się na 100 sene.
Z kolei tenge, ze skrótem KZT, to waluta Kazachstanu, gdzie 1 tenge równa się 100 tiynom. Natomiast tugrik (MNT) jest walutą Mongolii, z podziałem na 100 mongo.
Waluta na literę T – waluty główne
- taka bengalska (BDT)
- tala (WST)
- tenge (KZT)
- tugrik (MNT)
Do głównych walut na literę T zaliczamy taka bengalską, tala, tenge i tugrik. Taka bengalska jest walutą Bangladeszu, tala stanowi oficjalną walutę Samoa, tenge jest walutą obowiązującą w Kazachstanie, a tugrik w Mongolii.
Waluta na T – monety zdawkowe
- tambala
- tebe
- tetri
- tiyin
- tiyn
- toea
Monety zdawkowe to mniejsze jednostki walut, pozwalajace na precyzyjne rozliczenia. Na liście walut na T znajdują się tambala, będąca częścią kwachy malawijskiej, tebe w Botswanie, tetri w Gruzji, tiyin w Kirgistanie, tiyn w Kazachstanie oraz toea w Papui-Nowej Gwinei. Ułatwiają one dokładne rozliczenia w codziennym handlu.
Waluty na T – wycofane i inne
- talar
- talon
- tam tybetański
- tolar
W kategorii wycofanych i historycznych walut na literę T znajdują się takie jednostki jak talar, emitowany w wielu krajach europejskich, począwszy od XV wieku, talon na Litwie, tam tybetański jako historyczna waluta Tybetu oraz tolar, który był walutą Słowenii przed wprowadzeniem euro.