Polskie rzeki na I


Ina

Najdłuższa rzeka na literę I w całej Polsce. Liczy 126 km a swój bieg rozpoczyna na Równinie Drawskiej. Przepływa przez Goleniów czy Stargard i uchodzi do Odry.


Ilanka

Rzeka o długości niespełna 60 km przepływająca przez województwo lubuskie. Ilanka jest prawobrzeżnym dopływem Odry.


Iławka

Rzeka na I znajdująca się w całości na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Wypływa z jeziora Jeziorak i po 46 km uchodzi do Drwęcy.


Iłownica

Rzeka o długości 27 km wypływająca ze wzgórza Bucze, na południu województwa Śląskiego. Uchodzi do Wisły.


Zagraniczne rzeki na I


Indus

Rzeka od długości 3180 km przepływająca przez Chiny, Pakistan oraz Indie. Jej początek znajduje się u podnóża góry Kajlas, na Wyżynie Tybetańskiej. Uchodzi do Morza Arabskiego.


Iguaçu

Rzeka na I przepływająca przez terytorium Brazylii oraz Argentyny. Na Iguaçu znajduje się jeden z największych wodospadów na świecie – Wodospad Iguazú. Uchodzi do rzeki Parana.


Irawadi

Najdłuższa rzeka przepływająca przez kraj Mjanma (dawniej Birma) o długości 2150 km. Swój początek bierze na chińskiej Wyżynie Tybetańskiej a uchodzi do Morza Andamańskiego.


Ibar

Rzeka na literę I w Serbii oraz Czarnogórze. Dopływ Morawy Zachodniej o długości 276 km.


Irtysz

Rzeka przecinająca środkową Rosję na osi północ-południe. Początek dają jej lodowce znajdujące się w górach Ałtaj, w Chinach. Następnie Irtysz przepływa przez Kazachstan i po pokonaniu 4248 km łączy się na terenie Rosji z rzeką Ob.


Izera

Rzeka mająca swoje źródło na granicy polsko-czeskiej, w Górach Izerskich. Stanowi znaczną część zasobów wodnych Pragi. Po przepłynięciu 164 km łączy się z Łabą.


Issa

Reka na i przepływająca przez Białoruś. Dopływ Szczary o długości 60 km.Sprawdź inne kategorie na I
Państwa na I
Miasto na I
Góry na I
Warzywa na I
Zwierzęta na I
Kolory na I
Rośliny na I
Rzeczy na I
Stolica na I
Jedzenie na I
Zawody na I