Szczyty i góry na C

Polskie szczyty na C

Cubryna

Góra w Tatrach Wysokich wznosząca się na wysokość 2376 m n.p.m. położona na granicy polsko-słowackiej. 

Czeremcha

Góra na C położona w Beskidzie Sądeckim o wysokości 1146 m n.p.m. Na Czeremchę można dostać się turystycznym szlakiem pieszym, rowerowym lub narciarskim. Wszystkie z nich rozpoczynają się w Szczawnicy.

Ciemniak

Góra na literę C należąca do masywu Czerwonych Wierchów o wysokości 2096 m n.p.m. 

Czyrniec

Szczyt leżący na południu Polski, w województwie małopolskim. Czyrniec należy do Pasma Policy, a jego wysokość to 1328 m n.p.m. 

Czarna Góra

Szczyt na C zaliczany do Masywu Śnieżnika, położonego w południowo-zachodniej Polsce. Na szczycie Czarnej Góry postawiono drewnianą wieżę widokową, a na jej zboczach stoi maszt nadajnika telewizyjnego. Czarna Góra jest także popularnym ośrodkiem narciarskim.

Zagraniczne szczyty na C

Czomolungma

Najwyższa góra świata znana także jako Mount Everest. Liczy 8848 m n.p.m. W języku tybetańskim Czomolungma oznacza Bogini Matka Śniegu lub Bogini Matka Ziemia.

Czo Oju

Jeden z 14 ośmiotysięczników o wysokości 8201 m n.p.m. położony na granicy Chin i Nepalu. Z tybetańskiego nazwa góry oznacza „Turkusowa Bogini”.

Chomo Lonzo

Góra na C znana także jako Lhamalangcho. Jest zlokalizowana w chińskiej części Himalajów. W najwyższym punkcie liczy 7804 m n.pm..

Chogolisa

Góra na literę C o wysokości 7665 m n.p.m. zlokalizowana an terenie Pakistanu, w paśmie Karakorum.

Changtse

Szczyt o wysokości 7543 m n.p.m. położony w Himalajach.  Changtse łączy się bezpośrednio z masywem Mount Everest, a łącznikiem jest przełęcz Chang La.

Góry na C

Czarne

Pasmo górskie będące częścią Gór Wałbrzyskich, które z kolei są fragmentem Sudetów. Najwyższym szczytem Gór Czarnych jest Borowa (853 m n.p.m.)

Czerskiego

Łańcuch górski położony na terytorium Rosji, w Jakucji. Najwyższym szczytem jest Pobieda o wysokości 3003 m n.p.m. 

Czukockie

Góry na C znajdujące się na terytorium Federacji Rosyjskiej, których najwyższym punktem jest szczyt o nazwie Ischodnaja 1887 m n.p.m.

Czin

Góry na literę C położone w kraju o nazwie Mjanma (dawniej Birma) będące częścią większego łańcucha górskiego – Gór Arkańskich.