Państwo na F – państwa na literę F

Kraje na F

🇫🇯 Fidżi
🇵🇭 Filipiny
🇫🇮 Finlandia
🇫🇷 Francja

Państwa na F – najważniejsze informacje

Na świecie są tylko 4 państwa, których nazwa zaczyna się na literę F.

Państwa na literę F – powierzchnia i liczba ludności

Biorąc po uwagę zajmowany obszar to największym krajem w tej grupie jest Francja, której powierzchnia to ok. 640 000 km². Z kolei najmniejszym krajem na F jest Fidżi, którego terytorium to obszar ok. 18 tys. km². Jeśli chodzi o liczbę mieszkańców to ponad 100 mln osób zamieszkuje Filipiny – to najbardziej zaludnione państwo na F na świecie. Na drugim końcu znajdziemy Fidżi z niecałym milionem obywateli.

Położenie na świecie krajów na literę F

Połowa państw na F zlokalizowana jest w Europie – Francja oraz Finlandia. Z kolei jeden kraj z tej kategorii znajduje się w Azji oraz jeden w Ameryce Środkowej.

Zamożność mieszkańców w państwach na F

Najbogatszym krajem na literę F jest Francja, która tylko nieznacznie wyprzedza pod tym względem Finlandię. W obu krajach PKB na osobę to około 47 tys. $. Najbiedniejsze w tym zestawieniu jest Fidżi, gdzie dochód narodowy na mieszkańca nie przekracza 6 000$.

Najwyższy szczyt i najdłuższa rzeka w państwie na F

Mount Blanc wynoszący się na 4808 m.n.p.m. to najwyższy szczyt jaki znajduje się w państwie na literę F. Jeśli chodzi o najdłuższą rzekę to  jest nią Loara. Zarówno szczyt jak i rzeka położone są we Francji.

Państwo na F - FrancjaPaństwo na F – Francja

Sprawdź inne kategorie na F

Miasto na F

Rzeka na F

Góry na F

Owoce i warzywa na F

Zwierzę na F

Kolor na F

Roślina na F

Rzecz na F

Stolica na F

Jedzenie na F

Zawód na F