Zwierzę na F – zwierzęta na literę F

Zwierzę na F


zwierzę na f - Fenek pustynny
Fenek pustynny


zwierzę na f - flądra
Flądra


zwierzę na f - flaming różowy
Flaming różowy


zwierzę na f - finwal
Foka pospolita


zwierzę na f - fretka
Fretka

Zwierzęta na literę F – opisy


Foka pospolita

Drapieżny ssak morski zaliczany do rodziny fokowatych. Foki pospolite można spotkać w wodach północnego Atlantyku i Pacyfiku. Na ten moment w Morzu Bałtyckim żyje ok. 700 fok pospolitych, a gatunek ten znajduje się w naszym kraju pod ścisłą ochroną.


Fenek pustynny

Ssak na F zaliczany do rodziny psowatych i będący najmniejszym jej przedstawicielem. Naturalnym miejscem jego występowania są obszary pustynne i półpustynne północnej Afryki oraz Półwyspu Arabskiego. Fenek pustynny osiąga długość do 40 cm i wagę nie przekraczającą 2 kg.


Fretka

Nieduży drapieżnik należący do rodziny łasicowatych będący udomowioną formą tchórza stepowego. Fretka to zwierzę domowe, dlatego zasięg jego występowania można określić jako cały świat. Są to zwierzęta mięsożerne. Fretka to jedno z niewielu zwierząt na F.


Flaming różowy

Zwierzę na F określane jako ptak brodzący z rodziny flamingów. Miejscem jego występowania są obszary bagienne i podmokłe znajdujące się w Afryce, w basenie Morza Śródziemnego i Czarnego. Flaminga różowego można także spotkać w Azji Środkowej, Bliskim Wschodzie czy Indiach. W Polsce spotykane są bardzo rzadko.


Finwal

Znany także jako płetwal zwyczajny. Finwal to ssak, którego można spotkać we wszystkich oceanach świata. Jest drugim, po płetwalu błękitnym największym zwierzęciem na świecie. Największe osobniki dorastają prawie 30 m i osiągają wagę nawet 100 ton.


Flądra

Zwierzę na literę F żyjące w wodzie słonej. Flądra charakteryzuje się tym, że jest płaska oraz asymetryczną budową ciała. Ryba ta mierzy zwykle 32–35 cm długości.

Ssak na literę F

  • Fenek
  • Foka
  • Fretka

Sprawdź inne kategorie na F
Państwo na F
Miasto na F
Rzeka na F
Góra na F
Owoc na F
Kolor na F
Roślina na F
Rzecz na F
Stolica na F
Jedzenie na F
Zawód na F