Zwierzę na K – zwierzęta na literę K

Zwierzę na K


zwierzę na k - koala

Koala


zwierzę na k - krowa

Krowa


zwierzę na k - koń

Koń


zwierzę na k - kura

Kura


zwierzę na k - kapibara

Kapibara


zwierzę na k - kaczka

Kaczka


zwierzę na k - kanczyl srebrzystogrzbiety

Kanczyl srebrzystogrzbiety


zwierzę na k - kangur

Kangur


zwierzę na k - królik

Królik


zwierzę na k - kruk

Kruk


zwierzę na k - kalmar

Kalmar


zwierzę na k - kajman

Kajman


zwierzę na k - karaluch

Karaluch


zwierzę na k - koza domowa

Koza domowa


zwierzę na k - karaś

Karaś


zwierzę na k - kormoran

Kormoran


zwierzę na k - koczkodan

Koczkodan


zwierzę na k - kondor

Kondor


zwierzę na k - kaszalot

Kaszalot


zwierzę na k - kret

Kret


zwierzę na k - kot

Kot

Zwierzęta na literę K – opisy


Koala

Torbacz z rodziny koalowatych występujący w Australii. Koala praktycznie cały czas żyje na drzewie schodzi z niego tylko aby przejść na kolejne. Futro tych zwierząt jest przeważnie czarne. Koale żywią się wyłącznie liśćmi a najchętniej tymi z eukaliptusa.


Krowa

Ssak na K. Krowa to dorosłą samica bydła domowego, ale także takich zwierząt jak żubr, tur czy bawół.Na terenie Indii krowa uznawana jest za święte zwierzę.


Koń

Koń jaki jest, każdy widzi. Jest gatunkiem ssaka z rodziny koniowatych. Koń po raz pierwszy został udomowiony ponad 3500 lat p.n.e. na terenach dzisiejszego Kazachstanu. Charakteryzują się dużą różnorodnością umaszczenia.


Kura

Zwierzę na K należące do kurowatych. Kura jest zwierzęciem hodowlanym i występuje niemal na całym świecie. Szacuje się, że udomowienie kury miało miejsce już 5000 lat temu w Chinach.


Kapibara

Zwierzę na literę K występujące w Ameryce Południowej oraz Środkowej. Dorosłe osobniki osiągają do 1,4 m długości i masę ciała do 70 kg.


Kaczka

Zwyczajowa nazwa służąca do określenia niektórych gatunków z rodziny kaczkowatych. Generalnie kaczki dzielą się na 2 rodzaje: nurkujące i pływające.


Kanczyl srebrnogrzbiety

W Polsce znany bardziej jako myszojeleń. Jest to ssak występujący wyłącznie na terenie Wietnamu w okolicach miasta Nha Trang. W ciągu ostatnich 30 lat widziano go zaledwie 2 razy w 1990 oraz w 2019 r. Obecnie wiedza na temat kanczyla srebrzystogrzbietego jest bardzo niska i trudno jest określić jego populację czy rzeczywisty zasięg występowania.


Kangur

Zwierzę na K. Kangur to określenie zbiorcze używane w odniesieniu do 14 gatunków ssaka z podrodziny kangurów. Przedstawiciele najmniejszych gatunków kangurów osiągają wagę do 4 kg a największych nawet do 100 kg.


Królik domowy

Ssak będący udomowioną formą królika europejskiego. Królik domowy jest hodowany dla mięsa, skór, wełny i futra. Największe hodowle znajdują się w Hiszpanii, Francji oraz we Włoszech.


Kruk

Zwierzę na literę K należące do rodziny krukowatych. Występuje powszechnie niemal na całej półkuli północnej, z wyjątkiem obszaru Sahary oraz południowych krańców Indii i Chin.


Kalmar

Zwierzę na K znane także jako kałamarnica. A tak właściwie jest to grupa ponad 300 gatunków głowonogów żyjących w otwartych wodach mórz i oceanów. Niektóre gatunki żyją także w głębinach.


Kajman

Zwierzę na literę K zaliczane do gadów z rodziny aligatorów. Nazwę kajman używa się w odniesieniu do 6 gatunków tego zwierzęcia m.in. kajmana czarnego czy okularowego. Kajmany występują w Ameryce Środkowej oraz Południowej.


Karaluch

Znany także jako karaczan wschodni. Jest to owad, który przystosował się do życia w silnie przekształconych przez człowieka warunkach tj. budynkach, podziemnych instalacjach, wysypiskach śmieci czy kanałach ściekowych. W środowisku naturalnym można go spotkać w rejonie Morza Kaspijskiego i Czarnego, gdzie żyje w leśnej ściółce.


Koza domowa

Zwierzę na K, które zostało udomowione ok. 10 000 lat temu na terenie Azji. W obrębie gatunku wyróżnia się ponad 300 ras. Hoduje się je dla mleka, mięsa oraz skór.


Karaś

Ryba słodkowodna z rodziny karpiowatych. Występuje w rzekach i słodkowodnych jeziorach niemal całej Europy oraz w rzekach Syberii.


Kormoran zwyczajny

Zwierzę na literę K zaliczane do rodziny kormoranów. Kormoran to ptak wodny występujący niemal na całym świecie. Głównym składnikiem pożywienia kormorana zwyczajnego są ryby, które zdobywa nurkując w wodzie.


Koczkodan

Rodzaj ssaka należącego do rodziny koczkodanowatych, które występują w Afryce. Zalicza się do nich takie gatunki jak koczkodan rudo ogonowy, leśny czy czerwono uchy.


Kondor

Duży ptak padlinożerny żyjący w zachodniej i południowo-zachodniej części kontynentu południowoamerykańskiego.


Kaszalot

Zwierzę na K należące do rodziny kaszalowatych. Kaszalot jest obecnie największym zwierzęciem na Ziemi, dorosłe osobniki mogą mierzyć nawet 20 m długości i ważyć do 75 ton.Występuje we wszystkich oceanach i żywi się głowonogami takimi jak ośmiornice i kalmary, ale także rybami czy płetwonogami.


Kret europejski

Owadożerne zwierzę na literę K występujące niemal w całej Europie oraz Północnej Azji. Głównym składnikiem kreciej diety są dżdżownice i larwy owadów. W ich poszukiwaniu krety kopią podziemne tunele.


Kot

Zwierzę na K będące udomowionym gatunkiem drapieżnych ssaków z rodziny kotowatych. Udomowiono je prawie 10 000 lat temu, a obecnie są najpopularniejszymi zwierzętami domowymi na świecie.

Ssak na literę K

 • Kangur
 • Karakuł
 • Klacz
 • Koala
 • Koati
 • Koczkodan
 • Kojot
 • Kolczatka
 • Koń
 • Kot
 • Kot Bengalski
 • Koza
 • Kozica
 • Kret
 • Krowa
 • Królik

Sprawdź inne kategorie na K
Państwa na K
Miasto na K
Rzeki na K
Góry na K
Warzywa na K
Kolory na K
Rośliny na K
Rzeczy na K
Stolica na K
Jedzenie na K
Zawody na K