Polskie rzeki na K


Kłodnica

Rzeka mające swój początek na wschodzie województwa śląskiego, a uchodzi do Odry na terenie Dolnego Śląska. Kłodnica przepływa przez największe miasta Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego: Katowice, Zabrze czy Gliwice.


Krępiel

Rzeka na K w północno-zachodniej Polsce o długości 70 km. Jej fragment jest objęty ochroną w ramach programu Natura 2000.


Kisielina

Rzeka mająca swój początek w okolicach Łysej Góry, w województwie małopolskim. Po 41 km uchodzi Wisły.


Kurówka

W Polsce są co najmniej 2 rzeki o tej nazwie. Jedna z nich o długości 50 km przepływa przez województwo lubelskie i uchodzi do Wisły. Druga znajduje się na terenie województwa małopolskiego i liczy 6 km.


Kumiałka

Rzeka na literę K przepływająca przez północo-wschodnią część województwa podlaskiego. Jej długość to 38 km.


Kamienica

W Polsce są co najmniej 3 rzeki o tej nazwie. Dwie z nich są dopływami Dunajca, jeden prawo- a drugi lewobrzeżnym. Z kolei trzecia rzeka o nazwie Kamienna jest dopływem Bobru o długości 21 km.


Zagraniczne rzeki na K


Kongo

Rzeka przepływająca przez Demokratyczną Republikę Konga, Angolę oraz Kongo. Druga najdłuższa rzeka Afryki o długości 4700 km.


Kolorado

Rzeka na literę K przepływająca przez południowo-zachodnią część USA. Długość rzeki to 2330 km. Rzeka jest znana z Wielkiego Kanionu Kolorado.


Kansas

Rzeka płynąca przez środkową część Stanów Zjednoczonych o długości 238 km. Największym miastem położonym nad brzegiem tej rzeki jest Kansas City.


Kasai

Rzeka na K płynąca przez Angolę i Demokratyczną Republikę Kongo w środkowej Afryce. Jej długość to 2153 km, uchodzi do rzeki Kongo.


Kama

Rosyjska rzeka będąca lewobrzeżnym dopływem Wołki. Przecina tereny położone na zachód od Uralu. Kama przepływa przez takie miasta jak Czystopol, Perm czy Sarapuł.


Kamczatka

Rzeka na literę K przepływająca przez południowo-wschodnią część Półwyspu Kamczatka. Pokonuje odległość 758 km i uchodzi do Zatoki Kamczackiej.Sprawdź inne kategorie na K
Państwa na K
Miasto na K
Góry na K
Warzywa na K
Zwierzęta na K
Kolory na K
Rośliny na K
Rzeczy na K
Stolica na K
Jedzenie na K
Zawody na K