Rośliny na K

Rośliny na literę K

Kaktus

Roślina na K należąca do rzędu goździkowców. Na świecie występuje ponad 2000 gatunków kaktusów, a większość z nich można spotkać w Ameryce. Kaktusy przystosowane są do warunków suchych, można je spotkać na pustyniach, półpustyniach czy w górach.

Klon

Roślina na literę K występująca na wszystkich kontynentach poza Australią oraz Antarktydą. Najbardziej rozpowszechnionym z ponad 100 gatunków klonu jest klon jawor.

Kocimiętka

Roślina występująca w wielu rejonach świata, osiąga wysokość do 1,2 m. Jej kwiatostan składa się z wielu drobnych kwiatów, zazwyczaj barwy jasnofioletowej. Niektóre gatunki kocimiętki zawierają nepetalakton, substancję która wprawia wrażliwe na nią koty w stan euforyczny.

Kaczeniec

Roślina o niedużych, żółtych kwiatach występująca w Eurazji oraz Ameryce Północnej. W Polsce występuje powszechnie na terenach podmokłych i bagiennych.

Kosodrzewina

Drzewo iglaste występujące w pasmach górskich Europy Środkowej i Południowej. W zależności od szerokości geograficznej kosodrzewina porasta górskie zbocza na wysokości od 1000 do 2500 m.n.p.m.