Rośliny na literę J


Jaskier

Roślina na J, która występuje na całym świecie, poza Antarktydą oraz nizinnymi obszarami tropików. Lubi podmokłe łąki i bagna, ale rożnie dobrze radzi sobie w lasach czy w środowisku górskim.


Juka

Roślina na J należąca do rodziny agawowatych. W stanie dzikim występuje w Ameryce Południowej i Środkowej. Liście juki są twarde, długi i podłużne, często zakończone ostrymi kolcami. Roślinę zapylają ćmy dlatego w warunkach domowych trudno jest wyhodować owoc juki.


Jabłoń

Roślina wieloletnia należąca do rodziny różowatych. W stanie dzikim występuje ok. 25 gatunków, z czego w Polsce można spotkać kilka z nich. Jabłoń lubuje się w klimacie umiarkowanym.


Jeżówka

Roślin na literę J z rodziny astrowatych, która pochodzi z Ameryki Północnej. Kwiaty jeżówki są duże, z długimi ale wąskimi płatkami. Zazwyczaj przybierają kolor purpurowy lub różowofioletowy.


Jemioła

Roślina pasożytnicza należąca do rodziny sandałowcowatych. Za pomocą przyssawek przyczepia się zazwyczaj do dużych drzew z których pobiera sole mineralne potrzebne do rozwoju. Na świecie spotyka się 150 gatunków jemioły, w Polsce występuje tylko jeden – jemioła pospolita.


Sprawdź inne kategorie na J
Państwa na J
Miasto na J
Rzeki na J
Góry na J
Warzywa na J
Zwierzęta na J
Kolory na J
Rzeczy na J
Stolica na J
Jedzenie na J
Zawody na J