Zwierzę na W – zwierzęta na literę W

Zwierzę na W


zwierzę na w - wobat
Wombat


zwierzę na w - wieloryb
Wieloryb


zwierzę na w - wilk
Wilk


zwierzę na w - wielbłąd
Wielbłąd


zwierzę na w - wąż
Wąż


zwierzę na w - wieprz
Wieprz


zwierzę na w - wół
Wół


zwierzę na w - ważka
Ważka


zwierzę na w - wiewiórka
Wiewiórka


zwierzę na w - waran
Waran


zwierzę na w - wrona
Wrona

Zwierzęta na literę W – opisy


Wombat

Zwierzę na literę w, które jest roślinożerne o dość dużej wielkości. Mają krótkie nogi i grubą szeroką głowę. Wombaty zamieszkują tylko Australię. Kopią w ziemi system nor z wieloma wejściami, który służy im za schronienie. Długość korytarzy w takiej noże może osiągnąć nawet 20 m.


Wieloryb

Potoczna nazwa, którą określano większych rozmiarów ssaki z rodziny waleni.


Wilk

Ssak na literę w, który jest drapieżnikiem należącym do rodziny psowatych. Wilki zamieszkują tereny Europy, Azji, Afryki i Ameryki Północnej. Łączą się w stada zwane watahami, które liczą do 20 osobników. Wataha zajmuje teren o powierzchni od 100 do 300 km².


Wielbłąd

Zwierzę na w zamieszkujące Afrykę, Azję i Australię. Są głównie hodowane w słabo rozwiniętych krajach takich jak Somalia czy Sudan. Wyróżnia się dwa gatunki wielbłądów: jednogarbne i dwugarbne. Wielbłądy mają długą, łukowato zagiętą szyję z również długą głową.


Wąż

Podrząd gadów charakteryzujących się beznogim ciałem i aparatem szczękowym, który umożliwia im szerokie rozwarcie szczęk. Węże można podzielić na jadowite, niejadowite oraz dusiciele. W Polsce występuje 5 gatunków węża: żmija zygzakowata, zaskroniec rybołów, zaskroniec zwyczajny, wąż Eskulapa oraz gniewosz plamisty.


Wieprz

Wieprz to zwierzę na W będące samcem świni domowej, który został poddany kastracji.


Wół

Jest to samiec bydła domowego, który został poddany kastracji. Woły są wykorzystywane przede wszystkim jako zwierzęta do prac polowych. Są łagodne, silne i powolne.


Ważka

Zwierzę na W zaliczane do drapieżnych owadów, które występuje głównie w pobliżu zbiorników wodnych.  Ciało ważki jest smukłe, oczy duże a odwłok krótki. Do poruszania się wykorzystuje wie pary skrzydeł.


Wiewiórka

Ssak na W będący gryzoniem z rodziny wiewiórkowatych. Głównym składnikiem pożywienia wiewiórek są nasiona, pączki krzewów oraz drzew, grzyby, owoce, a także jaja czy pisklęta.


Waran

Waranowate to rodzina jaszczurek w obrębie której wyróżnia się prawie 70 gatunków. Największym z nich jest waran z Komodo, który osiąga długość ciała przekraczającą 3 m. Waran ten w stanie dzikim występuje tylko na wyspach Indonezji.


Wrona

Zwierzę na W zaliczane do rodziny krukowatych. Występuje powszechnie w Europie oraz zachodniej Azji.

Ssak na literę W

  • Wampir (nietoperz)
  • Wielbłąd
  • Wieloryb
  • Wiewiórka
  • Wilk
  • Wiskacza
  • Wombat
  • Wół
  • Wydra
  • Wyjec

Sprawdź inne kategorie na W
Państwo na W
Miasto na W
Rzeka na W
Góra na W
Warzywa i owoce na W
Kolor na W
Roślina na W
Rzecz na W
Stolica na W
Jedzenie na W
Zawód na W