Rośliny na literę W


Wanilia

Roślina na W zaliczana do rodziny storczykowatych, która występuje w klimacie tropikalnym. Owoce wanilii występujące pod postacią lasek są stosowane jako aromatyczna przyprawa.


Wrzos

Wieloletnia roślina na literę W występująca w całej Europie oraz zachodniej części Azji oraz w północnej Afryce. Wrzos rośnie na glebach kwaśnych w różnych typach środowiska, zarówno mokrym jak i suchym. Wrzos jest rośliną leczniczą oraz ozdobną.


Wawrzynek

Roślina na W występująca w Azji Środkowej, Ameryce Północnej oraz Europie. Kwiaty są czteropłatkowe i przyjmują kolor od zielonożółtego po różowy. Wawrzynek wydaje drobne, kuliste owoce, które są trujące.


Wiąz

Drzewo liściaste będące jednocześnie rośliną na literę W, która występuje w strefie klimatu umiarkowanego, na półkuli północnej.


Wierzba

Drzewo liściaste występujące pod postacią ponad 400 gatunków, które można spotkać na wszystkich kontynentach, z wyjątkiem Australii oraz Antarktydy. W Polsce dziko rosnących jest ok. 30 gatunków, w uprawie o wiele więcej.


Wiciokrzew

Wieloletnia roślina na literę W występująca powszechnie na półkuli północnej. Występują w lasach oraz zaroślach, rzadziej uprawiane jako rośliny ozdobne. Owoce wiciokrzewy są drobne i kuliste, dojrzałe zabarwiają się na czerwono.


Sprawdź inne kategorie na W
Państwo na W
Miasto na W
Rzeka na W
Góra na W
Warzywa i owoce na W
Zwierzę na W
Kolor na W
Rzecz na W
Stolica na W
Jedzenie na W
Zawód na W