Zwierzę na P – zwierzęta na literę P

Zwierzę na P


zwierzę na p - pająk
Pająk


zwierzę na p - panda
Panda


zwierzę na p - pantera
Pantera


zwierzę na p - papuga
Papuga


zwierzę na p - pawian
Pawian


zwierzę na p - pelikan
Pelikan


zwierzę na p - pies
Pies


zwierzę na p - pingwin
Pingwin


zwierzę na p - puma
Puma


zwierzę na p - pyton tygrysi
Pyton tygrysi

Zwierzęta na literę P – opisy


Puma

Duży, drapieżny kot zamieszkujący obie Ameryki, głownie Meksyk, Amazonię oraz południowo-zachodnią część USA. Ciekawostką jest pumapard – zwierzę będące krzyżówką pumy i lamparta.


Pająk

Do pająków zalicza się ponad 40 tys. gatunków, a większość z nich to zwierzęta lądowe. Najmniejsze pająki mierzą nie więcej niż 0,5 mm a te największe mogą mieć rozpiętość odnóży wynoszącą ponad 30 cm.


Pingwin

Zwierzę na P będące nielotnym ptakiem. Mianem pingwina określa się zwierzęta należące do 17 gatunków. Większość z nich występują na Antarktydzie, ale pingwiny można także spotkać na południowych krańcach Ameryki Południowej i w pobliżu Nowej Zelandii. Z kolei pingwina równikowego można spotkać na Wyspach Galapagos.


Panda

Nazywany także niedźwiedziem bambusowym. Panda zamieszkuje niewielki obszar na terenie Chin. Występuje w lasach bambusowych na wysokości 1200–4100 m n.p.m. Jest to gatunek narażony na wyginięcie.


Pantera

Zwierzę na P znane także jako lampart czy leopard. To gatunek ssaka z rodziny kotowatych występujący w Afryce, na południe od Sahary oraz w Azji Południowej.


Papuga

Tym słowem określa się prawie 400 gatunków ptaków, które występują w strefie tropikalnej i subtropikalnej. Papugi są także popularnym zwierzakiem domowym.


Pies domowy

Jest to udomowiona forma wilka szarego, drapieżnika zaliczanego do rodziny psowatych. Według jednej z teorii pies domowy wyewoluował 40 tys. lat temu z udomowionych przez człowieka wilków.


Pelikan

Zwierzę na P w obrębie którego wyróżnić można 8 gatunków pelikanów. Można je spotkać niemal na całym świecie w środowisku wodnym.


Pyton tygrysi

Wąż z rodziny pytonów występujący w Indiach, Nepalu, Pakistanie, Bangladeszu, Mjanma (dawniej Birma) Chinach, Laosie, Malezji i Indonezji. Jeden z największych węży na świecie. Dorosłe osobniki potrafią ważyć nawet 180 kg i liczyć ponad 8 m długości.


Pawian

Ssaka na P z rodziny koczkodanowatych zamieszkujący tereny leśne i trawiaste w Afryce, na południe od Sahary. Dorosłe pawiany dorastają 120 cm i osiągają wagę do 30 kg.

Ssak na literę P

  • Pancernik
  • Panda
  • Pantera
  • Pawian
  • Pies
  • Piżmak
  • Prosiak
  • Prosię
  • Puma

Sprawdź inne kategorie na P
Państwa na P
Miasto na P
Rzeki na P
Góry na P
Warzywa na P
Kolory na P
Rośliny na P
Rzeczy na P
Stolica na P
Jedzenie na P
Zawody na P