Zwierzę na B

Zwierzę na B

Zwierzęta na literę B – opisy

Bóbr

Gryzoń z rodziny bobrowatych zamieszkujący Europę, Azję i Amerykę Północną. Długość ciała bobra wynosi ok. 80 – 90 cm, ogona 20 – 30 cm i waży 15 – 20 kg. Bobry żyją w żeremiach, które budują z drzew, gałęzi, trawy i innych roślin. Materiał pozyskują ścinając nadrzeczne drzewa za pomocą swoich silnych zębów.

Byk

Zwierzę na B. W języku potocznym mianem byka określa się samca bydła domowego. Jednak z naukowego punktu widzenia określenie to ma znacznie szersze znaczenie i stosuje się je do w odniesieniu do samców wszystkich gatunków bydła oraz większości jeleniowatych.

Biedronka

Zwierzę na B występujące głównie na kontynencie europejskim, ale można spotkać ją także w Azji i Północnej Afryce. Biedronka to owad zaliczany do rodziny biedronkowatych. Głównym miejscem występowania tych zwierząt są tereny zielone takie jak lasy, łąki czy polany.

Biedronka jest mała od 6 do 8 mm długości, charakteryzuje ją czarna główka i najczęściej czerwony pancerz pokryty czarnymi kropkami. Najważniejszym składnikiem jej pożywienia są mszyce, czerwce i inne drobne owady.

Bocian

Duży ptak brodzący należący do rodziny bocianowatych. Występują dwa główne gatunki bociana, bocian biały i bocian czarny. Ich główną różnicą jest kolor upierzenia i wielkość. Bociany co roku podejmują się wędrówki aby zimować w Afryce a nawet w Indiach.

Ptaki te żywią się płazami, niewielkimi rybami i bezkręgowcami. Obydwa gatunki mają długie czerwone nogi i dziób.

Bąk

Jest owadem należącym do rodziny bąkowatych. Bąki żywią się krwią najczęściej zwierząt. Jego ciało osiąga do 3 cm długości i posiada długie szerokie skrzydła.

Bażant

Zwierzę na literę B, które występuje pierwotnie w Azji, ale zostały introdukowane do Europy i Ameryki Północnej. Bażant to ptak zaliczany do rodziny kurowatych.Podstawowym siedliskiem tych zwierząt jest środowisko lasy, łąki, polany i zarośla.

Długość samców wynosi 75–89 cm, samic 53–62 cm długości. Elementarnymi komponentami pożywienia bażanta są nasiona, niewielkie owoce, jagody, niewielkie bezkręgowce czy korzonki.

Boa dusiciel

Boa dusiciel to gatunek węża z rodziny dusicieli. Siedliskami węża są warunki środowiskowe, od tropikalnych lasów deszczowych po suche tereny. Długość ciała boa dusiciela sięga od 3 do 4 m. Głównym składnikiem pożywienia są gryzonie, ale spożywają także ssaki i większe jaszczurki. Swoje ofiary najpierw dusi od czego pochodzi nazwa dusiciel.

Bizon

Ssak na B należący do rodziny wołowatych. Zalicza się do nich 2 żyjące gatunki: bizona amerykańskiego oraz żubra europejskiego. Ponadto wyróżniono co najmniej 4 gatunki bizonów, które już wymarły.

Baran

Samiec owcy domowej – powszechnie hodowanego gatunku zwierząt. Szacuje się, że owce zostały udomowione już 11 tys. lat temu. Obecnie spotkać je można na wszystkich kontynentach, najliczniej w Azji, gdzie żyje prawie 50% wszystkich owiec.