Zawód na D

Zawód na D

Poznaj naszym zdaniem najbardziej rozpoznawalne zawody na literę D. Oto 6 naszych propozycji w tej kategorii.

Dekarz

Dentysta

Dermatolog

Dietetyk

Drwal

Dyrygent

Zawody na D – opisy

Dekarz

To zawód na literę D, wykonywany przez osoby, które zawodowo zajmują się wykonywaniem oraz naprawą pokryć dachowych z tzw. materiałów dekarskich. Są to np. dachówki, blacha, kamień czy strzecha.

Dentysta

Zawód na D na myśl o którym wiele osób odczuwa strach czy dyskomfort. Dentysta to osoba, która zajmuje się leczeniem zębów. Ten zawód na literę D może występować pod szeregiem różnych specjalizacji, takich ja np. chirurgia  stomatologiczna, ortodoncja czy protetyka stomatologiczna.

Dermatolog

Ten zawód na D, którym zajmują się osoby związane z dziedziną medycyny jaką jest dermatologia oraz powiązane z nią dyscypliny takie jak wenerologia, kosmetologia czy fotodermatologia. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że osoby wykonujące ten zawód na D zajmują się badaniem skóry, włosów i paznokci.

Dietetyk

Zawód na literę D traktujący o żywieniu oraz wpływie diety na zdrowie człowieka. Dietetycy to interdyscyplinarni specjaliści, którzy posiadają wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, biochemii, towaroznawstwa czy psychologii klinicznej.

Drwal

Zawód na literę D wykonywany przez osoby pracujące w leśnictwie i zajmujące się ścinaniem drzew. Ich praca dostarcza drewna dla przemysłu budowlanego czy papierniczego.

Dyrygent

Zawód na D związany z branżą muzyczną. Taka osoba zajmuje się kierowaniem zespołami muzycznymi, orkiestrami, chórami, operami czy spektaklami muzycznymi.

Zawód na literę D – zdjęcia

zawód na d - dekarzDekarz

zawód na d - dentystaDentysta

zawód na d - dentystaDermatolog

zawód na d - dietetykDietetyk

zawód na d - drwalDrwal

zawód na d - dyrygentDyrygent