Zawód na D – zawód na literę D

Zawód na D

Poznaj naszym zdaniem najbardziej rozpoznawalne zawody na literę D. Oto 6 naszych propozycji w tej kategorii.

Dekarz

Dentysta

Dermatolog

Dietetyk

Drwal

Dyrygent

Zawody na D – opisy


Dekarz

To zawód na literę D, wykonywany przez osoby, które zawodowo zajmują się wykonywaniem oraz naprawą pokryć dachowych z tzw. materiałów dekarskich. Są to np. dachówki, blacha, kamień czy strzecha.


Dentysta

Zawód na D na myśl o którym wiele osób odczuwa strach czy dyskomfort. Dentysta to osoba, która zajmuje się leczeniem zębów. Ten zawód na literę D może występować pod szeregiem różnych specjalizacji, takich ja np. chirurgia  stomatologiczna, ortodoncja czy protetyka stomatologiczna.


Dermatolog

Ten zawód na D, którym zajmują się osoby związane z dziedziną medycyny jaką jest dermatologia oraz powiązane z nią dyscypliny takie jak wenerologia, kosmetologia czy fotodermatologia. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że osoby wykonujące ten zawód na D zajmują się badaniem skóry, włosów i paznokci.


Dietetyk

Zawód na literę D traktujący o żywieniu oraz wpływie diety na zdrowie człowieka. Dietetycy to interdyscyplinarni specjaliści, którzy posiadają wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, biochemii, towaroznawstwa czy psychologii klinicznej.


Drwal

Zawód na literę D wykonywany przez osoby pracujące w leśnictwie i zajmujące się ścinaniem drzew. Ich praca dostarcza drewna dla przemysłu budowlanego czy papierniczego.


Dyrygent

Zawód na D związany z branżą muzyczną. Taka osoba zajmuje się kierowaniem zespołami muzycznymi, orkiestrami, chórami, operami czy spektaklami muzycznymi.

Zawód na literę D – zdjęcia

zawód na d - dekarzDekarz

zawód na d - dentystaDentysta

zawód na d - dentystaDermatolog

zawód na d - dietetykDietetyk

zawód na d - drwalDrwal

zawód na d - dyrygentDyrygent


Sprawdź inne kategorie na D
Państwo na D
Miasto na D
Rzeka na D
Góra na D
Owoc na D
Zwierzę na D
Kolor na D
Roślina na D
Rzecz na D
Stolica na D
Jedzenie na D