Rośliny na literę D


Dąb

Gatunek drzewa zaliczany do rodziny bukowatych, w obrębie której wyróżnia się ponad 900 gatunków. W Polsce dęby dorastają zazwyczaj 50 m wysokości i żyją nawet kilkaset lat. Najbardziej znanym dębem w Polsce jest Dąb „Bartek” liczący prawie 700 lat.


Daglezja

Drzewo iglaste z rodziny sosnowatych i roślina na literę D. Daglezja posiada bardzo szerokie zastosowanie. Poza drewnem pozyskuje się z niej także olejki eteryczne stosowane w aromaterapii, żywicę do produkcji gum do żucia oraz liście, które można stosować jako substytut kawy.


Dzwonek

Dzwonek to rodzaj rośliny, który obejmuje ponad 400 gatunków. Ze względu na duże walory estetyczne dzwonki często spotkamy w rabatach czy skalniakach. Wiele gatunków występuje także w stanie dzikim.


Dalia

Kwiat ozdobny i roślina na literę D. Pochodzi z Ameryki Środkowej, a obecnie jest uprawiana w wielu regionach świata. W zależności od gatunku kwiaty przyjmują bardzo różnorodny kształt oraz zabarwienie.


Dziurawiec

Roślina na D będąca gatunkiem, który pierwotnie występował w Europie, zachodniej Azji oraz północnej Afryce. Obecnie jest powszechnie uprawiany na całym świecie, głownie jako roślina lecznicza, ale także ozdobna.


Sprawdź inne kategorie na D
Państwo na D
Miasto na D
Rzeka na D
Góra na D
Owoc na D
Zwierzę na D
Kolor na D
Rzecz na D
Stolica na D
Jedzenie na D
Zawód na D