Zwierzę na R – zwierzęta na literę R

Zwierzę na R


zwierzę na r - rak

Rak


zwierzę na r - rekin

Rekin


zwierzę na r - renifer


zwierzę na r - ropucha


zwierzę na r - rosomak


zwierzę na r - rozgwiazda


zwierzę na r - rybazwierzę na r - ryś

Zwierzęta na literę R – opisy


Rosomak tundrowy

Zwierzę na R będące drapieżnym ssakiem z rodziny łasicowatych. Występuje w północnej części Kanady i USA oraz na północy Eurazji.


Rybik

Bezskrzydły owad o spłaszczonym, pokrytym łuskami ciele. Większość gatunków rybika zamieszkuje obszary leśne i łąkowe, gdzie żyją w korze obumarłych drzew, w ściółce czy w szczelinach skalnych. Niektóre gatunki zasiedlają domy, mieszkania i inne budynki. Są wtedy uznawane za szkodniki.


Ryba

Zwierzęta na R, które oddychają za pomocą skrzeli a do poruszania się wykorzystują płetwy. Na świecie żyje ponad 32 tys. gatunków ryb, a w Polsce 130.


Rekin

Rekiny to drapieżne ryby, które zamieszkują tropikalne i subtropikalne morza, a niekiedy wpływają także do rzek. Ponadto jeden gatunek – rekin polarny występuje w zimnych wodach arktycznych.


Rak

Jest to skorupiak, którego ciało pokrywa twardy, chitynowy pancerz, a ich przednie odnóża przekształciły się w szczypce. W Polsce można spotkać 4 gatunki raków: raka szlachetnego, błotnego, pręgowatego oraz sygnałowego.


Renifer

Ssak na R należący do rodziny jeleniowatych. Zamieszkuje północne krańce Ameryki oraz Eurazji. W zależności od gatunku dorosłe osobniki mogą ważyć od 55 do 320 kg. Głównym składnikiem diety reniferów są trawy, mchy i porosty.


Rozgwiazda

Zwierzę na R będące morskim drapieżnikiem. Rozgwiazdy żyją na dnie mórz i oceanów o zasoleniu większym niż 30‰ Jednak jeden gatunek – rozgwiazda czerwona – żyje w słodkich, jak na światowe standardy, wodach Bałtyku.


Ropucha szara

To największy gatunek ropuchy występujący na terenie Polski. Dorosłe osobniki dorastają do 13 cm długości. Ropuchy żywią się owadami, dżdżownicami, ślimakami bez skorupy czy pająkami.


Ryś

Zwierzę na literę R będące drapieżnym ssakiem z rodziny kotowatych. Występuję w Północnej i Centralnej Azji, wschodniej części Europy oraz w Ameryce Północnej.

Ssak na literę R

  • Renifer
  • Rosomak
  • Ryjówka
  • Ryś

Sprawdź inne kategorie na R
Państwo na R
Miasto na R
Rzeka na R
Góra na R
Warzywa i owoce na R
Kolor na R
Roślina na R
Rzecz na R
Stolica na R
Jedzenie na R
Zawód na R