Polskie rzeki na S


San

Rzeka przecinająca całe województwo Podkarpacie z południa na północ. Źródła Sanu znajdują się w Bieszczadach Zachodnich, w pobliżu szczytu o nazwie Pianiaszkowy. Po 457 km San łączy się z Wisłą. Położone są nad nim takie miasta jak Zagórz, Lesko, Sanok, Przemyśl, Leżajsk czy Stalowa Wola.


Skawa

Rzeka na południu Polski rozpoczynająca swój bieg w Beskidzie Żywieckim, niedaleko miejscowości Podwilk. Skawa toczy swoje wody przez ok. 100 km a następnie uchodzi do Wisły. Nad Skawą zlokalizowane są takie miasta jak Jordanów, Sucha Beskidzka czy Wadowice.


Sajna

Rzeka przepływająca przez województwo warmińsko-mazurskie o długości 50 km. Sajna rozpoczyna swój bieg w pobliżu wsi Łężany i Wola, uchodzi do rzeki Guber.


Skawinka

Rzeka na południu Polski będąca prawobrzeżnym dopływem Wisły. Wypływa ze zbocza góry Babcie w Beskidzie Makowski, liczy 34 km długości.


Skrwa

Rzeka przepływająca przez zachodnią część województwa mazowieckiego, o długości 114 km. Skrwa uchodzi do Wisły w miejscowości Murzynkowo, koło Płocka.


Sanica

Rzeka na S o długości 34 km tocząca swe wody przez terytorium województwa świętokrzyskiego.


Zagraniczne rzeki na S


Sawa

Rzeka na S rozpoczynająca swój bieg w Alpach Julijskich, na terytorium Słowenii. Sawa przepływa jeszcze przez Chorwację oraz Bośnię i Hercegowinę, a następnie w Belgradzie łączy się z Dunajem.


Sekwana

Rzeka na północy Francji mająca swoje źródła na Wyżynie Langres. Sekwana przepływa m.in. przez Paryż i Rouen. Uchodzi do Kanału La Manche w mieście Hawr.


Syr-daria

Rzeka na literę S o długości 2212 km przepływająca przez 4 państwa: Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan oraz Kazachstan. Uchodzi do Jeziora Aralskiego.


Senegal

Rzeka w zachodniej Afryce mająca swój początek na terenie Mali. Przepływa jeszcze przez 3 inne kraje: Gwineę, Senegal oraz Mauretanię i wpada do Oceanu Atlantyckiego.


Samina

Krótka rzeka przepływająca przez terytorium Austrii oraz Liechtensteinu. Jej długość to 17 km, uchodzi do rzeki o oryginalnej nazwie III.


Sabi

Rzeka na literę S położona w południowo-wschodniej Afryce. Swój bieg rozpoczyna w pobliżu miasta Harare, w Zimbabwe. Pokonuje 640 km i uchodzi do Kanału Mozambickiego.


Sprawdź inne kategorie na S
Państwo na S
Miasto na S
Góra na S
Warzywa i owoce na S
Zwierzę na S
Kolor na S
Roślina na S
Rzecz na S
Stolica na S
Jedzenie na S
Zawód na S