Rośliny na literę S


Sosna

Roślina na S występująca pod postacią prawie 120 gatunków iglastych drzew oraz krzewów. Większość z nich porasta tereny klimatu umiarkowanego na półkuli północnej. Ponadto sosny zasiedlają tereny górskie w innych strefach klimatycznych.


Szałwia

Roślina na S pochodząca z Basenu Morza Śródziemnego, która jest uprawiana w wielu innych częściach świata. Stosuje się ją jako roślinę leczniczą, wykorzystuje przy produkcji kosmetyków. Szałwia jest także przyprawą stosowaną przede wszystkim w kuchni włoskiej.


Skrzyp

Roślina na S, która w czasach prehistorycznych porastała znaczne obszary Ziemi. Obecnie większość gatunków uznaje się za wymarłe. Jeden ze współczesnych gatunków – skrzyp polny występuje powszechnie na terenie Polski. Znajduje zastosowanie w ziołolecznictwie oraz kosmetyce.


Słonecznik

Roślina na S należąca do rodziny astrowatych, która pierwotnie występowała w Ameryce Północnej. Obecnie jest rośliną uprawną, hodowaną głównie z przeznaczeniem na produkcję oleju.


Szarotka

Roślina na literę S występująca na terenach górskich Europy oraz Azji. W polskich Tatrach można spotkać szarotkę alpejską, która objęta jest ochroną ścisłą.


Sprawdź inne kategorie na S
Państwo na S
Miasto na S
Rzeka na S
Góra na S
Warzywa i owoce na S
Zwierzę na S
Kolor na S
Rzecz na S
Stolica na S
Jedzenie na S
Zawód na S