Owoce i warzywa na S

Owoc na S

Salak

Owoc palmy pochodzącej z okolic wysp Jawy, Bali oraz Sumatry. Popularny głównie w Azji Południowo-Wschodniej. Miąższ jest słodko-kwaśny, a konsystencją przypomina jabłko.

Sapodilla

Kolejny egzotyczny owoc na literę S w tym zestawieniu. Słodki, ziarnisty miąższ idealnie nadaje się do dżemów i marmolad. Z kolei mleczny sok wykorzystuje się przy produkcji gum do żucia.

Warzywo na S

Sałata

Roślina jednoroczna występująca w wielu odmianach. Najpopularniejszą z nich jest chociażby sałata masłowa. Jest to liściaste warzywo na literę S, które uprawia się głównie z przeznaczaniem na cele kulinarne.

Seler

Warzywo bogate w witaminy oraz sole mineralne występujące pod rożnymi postaciami. Spotkać możemy zarówno korzeń jak i nać selera. uprawiany głównie ze względu na wysokie walory smakowe.

Szparaga

Bylina z rodziny szparagowatych do której zalicza się ponad 200 gatunków. Są to gatunki pnące, które mogą wspinać się nawet na 3 metry. 

Szpinak

Roślina jednoroczna pochodząca z Azji. Cenne źródło witamin i mikroelementów. Wspomaga proces trawienie dzięki dużej zawartości błonnika. Szpinak to także ostatnie warzywo na S w naszym zestawieniu.