Owoce i warzywa na S

Owoc na S


Salak

Owoc palmy pochodzącej z okolic wysp Jawy, Bali oraz Sumatry. Popularny głównie w Azji Południowo-Wschodniej. Miąższ jest słodko-kwaśny, a konsystencją przypomina jabłko.


Sapodilla

Kolejny egzotyczny owoc na literę S w tym zestawieniu. Słodki, ziarnisty miąższ idealnie nadaje się do dżemów i marmolad. Z kolei mleczny sok wykorzystuje się przy produkcji gum do żucia.


Warzywo na S


Sałata

Roślina jednoroczna występująca w wielu odmianach. Najpopularniejszą z nich jest chociażby sałata masłowa. Jest to liściaste warzywo na literę S, które uprawia się głównie z przeznaczaniem na cele kulinarne.


Seler

Warzywo bogate w witaminy oraz sole mineralne występujące pod rożnymi postaciami. Spotkać możemy zarówno korzeń jak i nać selera. uprawiany głównie ze względu na wysokie walory smakowe.


Szparaga

Bylina z rodziny szparagowatych do której zalicza się ponad 200 gatunków. Są to gatunki pnące, które mogą wspinać się nawet na 3 metry.


Szpinak

Roślina jednoroczna pochodząca z Azji. Cenne źródło witamin i mikroelementów. Wspomaga proces trawienie dzięki dużej zawartości błonnika. Szpinak to także ostatnie warzywo na S w naszym zestawieniu.


Owoce na S – zdjęcia

owoc na s salakSalak

owoc na s sapodillaSapodilla


Warzywa na S – zdjęcia

warzywo na s sałataSałata

warzywo na s selerSeler

warzywo na s szparagaSzparaga

warzywo na s szpinakSzpinak


Sprawdź inne kategorie na S
Państwo na S
Miasto na S
Rzeka na S
Góra na S
Zwierzę na S
Kolor na S
Roślina na S
Rzecz na S
Stolica na S
Jedzenie na S
Zawód na S