Owoce i warzywa na A

Owoc na A


Agrest

Tak naprawdę owoc ten, biorąc pod uwagę kategorię nadrzędną jest porzeczką, a nazwa agrest używana jest tylko potocznie. Ze względu na dużą zawartość cukru świetnie nadaje się do wszelkiego rodzaju przetworów, ale także nalewek.


Aronia

Ten owoc na literę a pochodzi z Ameryki Północnej i uważany jest za prawdziwą bombę witaminową. Szczególnie jeśli chodzi o witaminę C. Jest to zarówno roślina ozdobna, jak i lecznicza.


Awokado

Inaczej smaczliwka wdzięczna. Ten owoc na a pochodzi z Meksyku, gdzie był wykorzystywany już 9000 lat temu! Co ciekawe awokado jest trujące dla zwierząt. Dlatego nie powinniśmy go podawać naszym pupilom.


Ananas

To niezwykle ciekawy owoc jeśli chodzi o wzrost. Ananas rośnie w sposób podobny do dyni, wyrastając pionowo na łodydze, która położona jest na gruncie. Co ciekawe owoc powstaje z połączenia dużej ilości położonych blisko siebie kwiatów. Stąd jego charakterystyczny kształt.


Acerola

Jest to owoc na A z największą ilością witaminy C w swoim składzie. Owoce dojrzewają na wysokich krzewach i w pełnym rozwoju przybierają czerwoną barwę. Acerola pochodzi z Meksyku, a obecnie uprawiana jest piaszczystych i ciepłych obszarach.


Antonówka

Bardzo stara odmiana jabłoni domowej, która pochodzi z Rosji. Tego typu owoc na literę A jest szczególnie ceniony w Polsce, gdzie stanowi podstawę do wypieku szarlotki.


Warzywo na A


Arbuz zwyczajny (kawon)

Jeśli chodzi o to warzywo na literę A istnieje tutaj spór dotyczący zakwalifikowania do konkretnej grupy. Nie da się bowiem jednoznacznie ustalić czy arbuz jest owocem czy warzywem. Z biologicznego punktu widzenia należy on do rzędu dyniowców, które powszechnie uważane są za warzywa. Z kolei słodki miąższ podpowiada nam, że to owoc.


Owoce na A – zdjęcia

owoc na a acerolaAcerola

owoc na a agrestAgrest

owoc na a ananasAnanas

owoc na a antonówkaAntonówka

owoc na a aroniaAronia

owoc na a awokadoAwokado

Warzywa na A – zdjęcia

warzywo na a arbuzArbuz

Sprawdź inne kategorie na A

Państwo na A

Miasto na A

Rzeka na A

Góry na A

Zwierzę na A

Kolor na A

Roślina na A

Rzecz na A

Stolica na A

Jedzenie na A

Zawód na A