Polskie rzeki na N


Narew

Rzeka mająca swój początek na terenie Białorusi, przepływająca przez województwo podlaskie i wielkopolskie. Jej długość to 484 km, w Nowym Dworze Mazowieckim uchodzi do Wisły.


Nil

Rzeka w Polsce o długości 13 km. Przepływa przez województwo podkarpackie i znajdujące się tam Muzeum Kultury Ludowe w Kolbuszowej.


Nogat

Rzeka na N przepływająca przez województwo pomorskie. Jej długość to 62 km, uchodzi do Zalewu Wiślanego. Nad Nogatem położone są takie miejscowości jak Malbork czy Grobelno.


Noteć

Rzeka na literę N rozpoczynająca swój bieg na południu województwa kujawsko-pomorskiego. Po przepłynięciu 391 km uchodzi do Warty. Noteć jest popularnym szlakiem kajakowym.


Nysa Kłodzka

Rzeka o długości 181 km, przepływająca przez południowo-zachodnią część Polski. Nysa Kłodzka jest lewym dopływem Odry.


Nysa Łużycka

Rzeka przepływająca przez terytorium 3 państw: Polski, Czech oraz Niemiec. Jej długość to 250 km, Nysa Łużycka rozpoczyna swój bieg w Górach Izerskich, na terenie Czech. Uchodzi do Odry.


Zagraniczne rzeki na N


Nil

Uznawana za najdłuższą rzekę na świecie przepływa wzdłuż przez całą Afrykę. Nil przepływa przez 8 państw: Etiopię, Burundi, Rwandę, Tanzanię, Ugandę, Sudan Południowy, Sudan oraz Egipt. Uchodzi do Morza Śródziemnego, po pokonaniu 6650 km.


Niemen

Rzeka na N o długości 937 km, przepływająca przez Rosję, Białoruś i Litwę. Swój bieg rozpoczyna w okolicach Mińska, a uchodzi do Morza Batyckiego.


Niger

Trzecia pod względem długości rzeka Afryki o przepływająca przez Gwineę, Mali, Niger, Benin oraz Nigerię. Swój początek ma w górach Loma, a po 4184 km uchodzi do Zatoki Gwinejskiej.


Nil Błękitny

Rzeka na N. Najdłuższy dopływ Nilu o długości 1780 km. Wypływa z Jeziora Tana położonego na terenie Etiopii.


Newa

Rzeka na literę N przepływająca przez północno-zachodnią część Rosji. Wypływa z jeziora Ładoga i po pokonaniu 74 km uchodzi do Zatoki Fińskiej, na terenie miasta Sankt Petersburg.


Nelson

Rzeka w południowej Kanadzie o długości 643 km. Nelson wypływa z jeziora Winnipeg a uchodzi do Zatoki Hudsona.


Sprawdź inne kategorie na N
Państwa na N
Miasto na N
Góry na N
Warzywa na N
Zwierzęta na N
Kolory na N
Rośliny na N
Rzeczy na N
Stolica na N
Jedzenie na N
Zawody na N