Polskie rzeki na L


Leszczka

Krótka, bo licząca zaledwie 20 km rzeka w województwie podlaskim. W pobliżu wsi Torule łączy się z Bugiem.


Lipówka

Nieduża rzeka na literę L przepływająca w całości przez województwo wielkopolskie. Lipówka jest lewobrzeżnym dopływem rzeki Prosna.


Liwa

Rzeka na L w województwie pomorskim. Wypływa z jeziora Piotrkowskiego i po pokonaniu 110 km uchodzi do Nogatu. Na rzece zbudowano liczne elektrownie wodne.


Liwiec

Rzeka położona w całości w obrębie województwa mazowieckiego, licząca 142 km długości. Uchodzi do Bugu. Nad rzeką Liwiec leża takie miejscowości jak Zawiszyn, Wyszków czy Liw.


Lubaczówka

Rzeka przepływająca przez Kotlinę Sandomierską, mająca swe źródła na ukraińskim Roztoczu. Po 88 km uchodzi do Sanu.


Luboczanka

Rzeka na L o długości 21 km, położona w całości na terenie województwa łódzkiego. Luboczanka jest lewobrzeżnym dopływem Pilicy.


Zagraniczne rzeki na L


Lena

10 największa rzeka na świecie przepływająca z południa na północ przez całą Rosję. Lena rozpoczyna swój bieg w Górach Bajkalskich, nieopodal jeziora Bajkał, uchodzi do Morza Łaptiewów. Jej długość to 4400 km.


Loara

Najdłuższa rzeka we Francji o długości 1020 km. Swe źródła ma w górach Masywu Centralnego, a uchodzi do Zatoki Biskajskiej. Nad Loarą położone są takie miasta jak Orlean, Tours czy Nantes.


Limpopo

Rzeka na L przepływająca przez południowo-wschodnią Afrykę. Swoje wody toczy przez terytorium 4 państw: RPA, Botswana, Zimbabwe i Mozambik. Źródła Limpopo znajdują się w górach Witwatersrand, a ujście nad brzegiem Oceanu Indyjskiego.


Logon

Rzeka w zachodniej Afryce przepływająca przez Czad, Kamerun oraz Republikę Środkowoafrykańską. Jej długość to ok. 1000 km.


Lempa

Rzeka na L przepływająca przez Amerykę Środkową, a dokładniej przez Gwatemalę, Honduras i Salwador. Swój początek ma w górach Sierra Madre, pokonuje 320 km i uchodzi do Oceanu Spokojnego.


Luapula

Rzeka na południu Afryki przepływająca przez takie kraje jak Zambia oraz Demokratyczną Republikę Konga. Pokonuje ok. 1500 km i uchodzi do jeziora Mweru.


Sprawdź inne kategorie na L
Państwa na L
Miasto na L
Góry na L
Warzywa na L
Zwierzęta na L
Kolory na L
Rośliny na L
Rzeczy na L
Stolica na L
Jedzenie na L
Zawody na L