Rośliny na literę L


Len

Roślina na L występująca w klimacie umiarkowanym i subtropikalnym w wielu częściach świata. Kwiaty lnu są drobne i przybierają niebieską barwę. Z łodyg lnu pozyskuje się włókno wykorzystywane do produkcji tkanin, z kolei nasiona są cennym elementem diety z którego powstaje olej lniany.


Lilia

Roślina na R, której kwiaty przybierają naprawdę finezyjne kształty i wzory. Z tego względu hodowane są jako rośliny ozdobne.


Lawenda

Roślina pochodząca z obszaru Morza Śródziemnego, która rozpowszechniona została w wielu innych miejscach świata. Lawenda to wiecznie zielony krzew o wonnym zapachu, stosuje się ją w kosmetyce czy w kuchni jako przyprawę.


Lipa

Roślina na L będąca drzewem liściastym występującym w klimacie umiarkowanym półkuli północnej. Drewno lipowe świetnie nadaje się do produkcji instrumentów muzycznych. Z kolei kwiaty stosuje się w ziołolecznictwie.


Lubczyk

Roślina na literę L pochodząca z Bliskiego Wschodu. Obecnie uprawiana przez wiele osób w rożnych częściach świata. Znajduje zastosowanie w ziołolecznictwie, kosmetyce czy w kuchni jako przyprawa.


Sprawdź inne kategorie na L
Państwa na L
Miasto na L
Rzeki na L
Góry na L
Warzywa na L
Zwierzęta na L
Kolory na L
Rzeczy na L
Stolica na L
Jedzenie na L
Zawody na L