Rośliny na literę T


Tojad

Nazywany często mordownikiem. Jest to roślina na T należąca do rodziny jaskrowatych, która występuje na półkuli północnej. Kwiaty są bardzo masywne i przybierają barwę fioletową, rzadziej żółtą.


Tuja

Roślina na T znana także jako żywotnik. Jest to grupa 5 gatunków drzew oraz krzewów iglastych. Tuje często hodowane są jako rośliny ozdobne, niektóre gatunki znajdują zastosowanie lecznicze. Z kolei tuja zachodnie jest trująca zarówno dla ludzi jak i zwierząt.


Tulipan

Roślina na T należąca do rodziny liliowatych. Wyróżnia się ponad 200 gatunków oraz 15 tys. odmian tulipanów. Większość z nich powstałą na drodze krzyżowania. Krajem najbardziej kojarzonym z hodowlą tulipanów jest Holandia.


Tamaryszek

Roślina na T będąca krzewem występującym na terenach pustynnych i stepowych w Europie, Azji oraz Afryce. Kwiaty są drobne, ale występują bardzo gęsto. Przyjmują barwy od białej po fioletową.


Tytoń

Roślina zielna z rodziny psiankowatych pochodząca z Ameryki Południowej. Dwa gatunki: tytoń szlachetny oraz tytoń bakun stosowane są do produkcji wyrobów tytoniowych.


Topola

Drzewo liściaste będące jednocześnie rośliną na literę T. W Polsce można spotkać 3 gatunki (na świecie jest ich 35) topolę czarną, biała oraz osikę.


Sprawdź inne kategorie na T
Państwo na T
Miasto na T
Rzeka na T
Góra na T
Warzywa i owoce na T
Zwierzę na T
Kolor na T
Rzecz na T
Stolica na T
Jedzenie na T
Zawód na T