Owoce i warzywa na T

Owoc na T


Truskawka

Owoc na T powstały poprzez skrzyżowanie 2 gatunków poziomki. Uważany za sezonowy, w Polsce dostępny zazwyczaj w czerwcu i lipcu. W pozostałych miesiącach dostęp do świeżych owoców jest utrudniony.


Tarnina

Właściwie śliwa tarnina. Owoc rosnący na krzewach w Europie, Afryce oraz Azji. Tarnina jest jadalna i z powodzeniem wykorzystywana w ziołolecznictwie. To także gatunek ważny dla ekosystemu – siedlisko wielu gatunków zwierząt.


Tamarillo

Owoc na literę t, nazywany również pomidorem drzewnym. Jego wykorzystanie kulinarne jest bardzo podobne do znanych nam pomidorów. Podobnie do nich posiada mięsisty miąższ, jednak jest nieco mniej sodki.


Tamarynd

Owoc tropikalnego gatunku drzewa – powidlnika indyjskiego o szerokim zastosowaniu. Wykorzystywany do farbowania tkanin, jako składnik naturalnego impregnatu do drewna. Jest to także owoc jadany, który można spożywać na surowo lub wykonać z niego wiele potraw. Jest popularny w Azji.


Warzywo na T


Topinambur

Inaczej słonecznik bulwiasty. Jadalne są bulwy tej rośliny, które po odkryciu Ameryki przez Kolumba szybko stały się popularne w Europie oraz Azji. Topinambur to także warzywo lecznicze, ale także roślina pastewna czy przemysłowa.


Owoce na T – zdjęcia

owoc na t truskawkaTruskawka

owoc na t tarninaTarnina

owoc na t tamarilloTamarillo

owoc na t tamaryndTamarynd


Warzywa na T – zdjęcia

warzywo na t topinamburTopinambur


Sprawdź inne kategorie na T
Państwo na T
Miasto na T
Rzeka na T
Góra na T
Zwierzę na T
Kolor na T
Roślina na T
Rzecz na T
Stolica na T
Jedzenie na T
Zawód na T