Zwierzę na O – zwierzęta na literę O

Zwierzę na O


zwierzę na o - orangutan
Orangutan


zwierzę na o - okapi
Okapi


zwierzę na o - okoń
Okoń


zwierzę na o - ocelot
Ocelot


zwierzę na o - orka oceaniczna
Orka oceaniczna


zwierzę na o - orzeł
Orzeł


zwierzę na o - ostryga
Ostryga


zwierzę na o - osa
Osa


zwierzę na o - osioł
Osioł


zwierzę na o - ośmiornica
Ośmiornica


zwierzę na o - owca domowa
Owca domowa

Zwierzęta na literę O – opisy


Orangutan

Duża małpa człekokształtna występująca na wyspach Sumatra oraz Borneo w południowo-wschodniej Azj. Orangutan jest gatunkiem krytycznie zagrożonym wyginięciem.


Okapi

Zwierzę na literę O zaliczane do rodziny żyrafowatych. Choć okapi wyglądem przypomina zebrę to jest najbliżej spokrewnione ze żyrafą. Obecnie jest to zwierzę zagrożone wyginięciem.


Okoń

Pospolita ryba drapieżna występująca w Europie oraz północnej Azji. Okonie zostały też wprowadzone przez człowieka do wód południowo-wschodniej Australii, Nowej Zelandii oraz Irlandii.


Ocelot

Zwierzę na O występujące w Ameryce Południowej, Meksyku i środkowej Afryce. Ocelot to drapieżny ssak z rodziny kotowatych.


Orka oceaniczna

Ssak na O należący do rodziny delfinowatych. Dorosłe osobniki osiągają długość do 10 m i wagę do 10 ton. Orki oceaniczne występują wszystkie oceany i większe morza.


Orzeł

Nazwa służąca do określenia kilkunastu gatunków drapieżnych ptaków z rodziny jastrzębiowatych. W polskim godle widnieje wizerunek orła bielika. Jest to gatunek, który występuje w północno-wschodniej Europie oraz północnej Azji.


Ostryga

Gatunek małża występujący w północno-wschodniej części Oceanu Atlantyckiego, a także w Morzu Śródziemnym i Czarnym. Ostryga posiada bardzo duże walory smakowe i już od starożytności pojawia się w diecie człowieka.


Osa

Owad zamieszkujący powszechnie całą półkulę północną. Na Islandii, w Nowej Zelandii oraz w Australii jest gatunkiem inwazyjnym.


Osioł

Zwierzę na N zaliczany do rodziny koniowatych. W stanie dzikim występuje jedynie osioł afrykański, którego można spotkać na niewielkim obszarze Afryki Północno-Wschodniej. Ten gatunek jest krytycznie zagrożony wyginięciem, jego liczebność szacuje się na 200 osobników.

Zdecydowanie liczniejszy jest osioł domowy, hodowany w różnych częściach świata.


Ośmiornica

Zwierzę na O. Mianem ośmiornicy określa się ponad 300 gatunków ośmioramiennych mięczaków. Ośmiornice zamieszkują wszystkie oceany świata.


Owca domowa

Hodowlane zwierzę domowe, które zostało udomowione już 11 tys. lat temu, są to pierwsze zwierzęta udomowione przez człowieka.

Ssak na literę O

  • Ocelot
  • Okapi
  • Onager
  • Orangutan
  • Orka
  • Osioł
  • Osłomuł
  • Otocjon
  • Owca

Sprawdź inne kategorie na O
Państwa na O
Miasto na O
Rzeki na O
Góry na O
Warzywa na O
Kolory na O
Rośliny na O
Rzeczy na O
Stolica na O
Jedzenie na O
Zawody na O