Szczyty i góry na O

Polskie szczyty na O


Orla Baszta

Szczyt o wysokości 2175 m n.p.m. położony w Tatrach Wysokich. Południowym zboczem szczytu przebiega trasa Orlej Perci.


Opalony Wierch

Szczyt na O zlokalizowany na południu Polski, w Tatrach Wysokich liczący 2115 m n.p.m. Przez Opalony Wierch przebiega niebieski szlak turystyczny łączący Dolinę Rybiego Potoku z Doliną Pięciu Stawów Polskich.


Orlica

Najwyższy (1084 m n.p.m.) szczyt Gór Orlich znajdujący się po polskiej stronie. Góra jest jednym z niewielu obszarów w Polsce, który jest zlewnią Morza Północnego.


Ostra

Góra na literę O położona w obrębie Beskidu Wyspowego. Jej wysokość to 925 m n.p.m.


Okrąglica

Najwyższa turnia wchodząca w skład szczytu Trzech Koron o wysokości 982 m n.p.m. Na Okrąglicy zbudowano platformę widokową, a na szczyt wiedzie wiele szlaków turystycznych.

Tę samą nazwę nosi szczyt w Beskidzie Żywieckim o wysokości 1239 m n.p.m. przez który nie przebiega żaden szlak turystyczny.

Zagraniczne szczyty na O


Olimp

Olimp to masyw górski położony na terenie Grecji, który oddziela od siebie dwie historyczne krainy: Macedonię oraz Tesalię. W mitologii greckiej Olimp uznawany jest za siedzibę bogów.


Osterwa

Góra o wysokości 1980 m n.p.m. położona w Tatrach Wysokich na terytorium Słowacji.


Olsen

Góra na O położona na Wyspach Heard i McDonald – terytorium należącym do Australii, które obejmuje 2 niezamieszkałe wyspy pochodzenia wulkanicznego.


Oliwna

Wzniesienie zlokalizowane na terenie Jerozolimy o wysokości 818 m np.m. Ze szczytu Góry Oliwnej roztacza się niesamowita panorama starego miasta.

Góra Oliwna jest świętym miejscem dla chrześcijan. To tutaj miało miejsce wniebowstąpienie Jezusa Chrystusa, które nastąpiło 40 dni po zmartwychwstaniu.


Ojos del Salado

Góra na O będąca jednocześnie najwyższym wulkanem na świecie, położona w Andach, w Ameryce Południowej. Ojos del Salado liczy 6893 m n.p.m.

Góry na O


Opawskie

Pasmo górskie położone na terytorium Czech, w obrębie Sudetów Wschodnich. Ich najwyższym szczytem jest Příčný Vrch o wysokości 975 m n.p.m.


Orlickie

Góry na literę O będące częścią Sudetów Środkowych, położone w Polsce oraz Czechach. Najwyższym puntem Gór Orlickich jest (1115 m n.p.m.)


Odrzańskie

Pasmo górskie wchodzące w skład Sudetów położone w całości na terytorium Czech. W Górach Odrzańskich swój bieg rozpoczyna rzeka Odra.


Ogo

Góry na O położone we wschodniej części Afryki, na Półwyspie Somalijskim. Cały ten obszar określany jest jako półpustynie. Najwyższym punktem Gór Ogo jest Shimbiris ( 2450 m n.p.m.)


Osogowska Płanina

Pasmo górskie położone na granicy Macedonii Północnej i Bułgarii. Najwyższym punktem jest szczyt Ruen o wysokości 2251 m n.p.m.


Sprawdź inne kategorie na O
Państwa na O
Miasto na O
Rzeki na O
Warzywa na O
Zwierzęta na O
Kolory na O
Rośliny na O
Rzeczy na O
Stolica na O
Jedzenie na O
Zawody na O