Zwierzę na M – zwierzęta na literę M

Zwierzę na M


zwierzę na m - mrówkojad
Mrówkojad


zwierzę na m - małpa
Małpa


zwierzę na m - mysz
Mysz


zwierzę na m - manta
Manta


zwierzę na m - mops pies
Mops (pies)


zwierzę na m - mors
Mors


zwierzę na m - morświn
Morświn


zwierzę na m - murena
Murena


zwierzę na m - motyl
Motyl


zwierzę na m - małż
Małż


zwierzę na m - mol
Mol


zwierzę na m - makrela
Makrela

Zwierzęta na literę M – opisy


Mrówkojad

Ssak występujący w Ameryce Południowej i Środkowej, o charakterystycznym wydłużonym pysku. Mrówkojady nie mają zębów a pokarm zdobywają za pomocą długiego i lepkiego języka. Głównym składnikiem ich pożywienia są mrówki oraz termity.


Małpa

Potoczne określenie na ssaki zaliczane do małpokształtnych. Małpą można określić zarówno pigmejkę karłowatą, która w pełni rozwinięta liczy maksymalnie 15 cm ja też goryla, który może ważyć nawet 270 kg. Małpy występują w obu Amerykach, Azji oraz Afryce. W Europie można je spotkać tylko na Gibraltarze.


Mysz

Ssak na M zamieszkujący niemal cały świat. Mianem myszy określa się przedstawicieli kilkudziesięciu gatunków m.in. mysz domową, ogordową czy nizinną.


Manta

Znana także jako diabeł morski. Gatunek ryby zaliczany do rodziny mantowatych. Manty występują w tropikalnych morzach wokół południowej Afryki, morzach oblewających zachodnie wybrzeże Ameryki północnej oraz wschodnie wybrzeże Ameryki Południowej, a także w Zatoce Meksykańskiej oraz Australii.


Mops

Zwierzę na literę M będące ssakiem zaliczanym do rodziny molosowatych (to rodzina nietoperzy). Występuje w Afryce oraz Azji.

Mops to także rasa psa.


Mors

Drapieżny ssak morski występujący w przybrzeżnych wodach Arktyki oraz północnych krańcach Rosji i Kanady oraz Alaski. Głównym składnikiem diety morsów są małże, ślimaki, skorupiaki, a także ryby czy foki.


Morświn

Zwierzę na M zaliczane do ssaków. Mianem morświna określa się przedstawicieli 4 gatunków: morświna okularowego, zwyczajnego, kalifornijskiego i czarnego.


Murena

Morska ryba występująca powszechnie w wodach Oceanu Indyjskiego i Spokojnego. Zamieszkuje laguny i rafę koralową do głębokości 50 m.


Motyl

Rząd owadów do któeych zalicza się ponad 150 tys. gatunków, z czego w Polsce występują 3 tys. Występują na wszystkich kontynentach, poza Antarktydą.


Małż

Zwierzę na M. Małż to potoczne określenie na ponad 8000 gatunków mięczaków o bocznie spłaszczonym ciele, które okrywa twarda muszla.


Mol

Mały motyl prowadzący nocny tryb życia występujący w warunkach domowych. Jego larwy żywią się materiałami bawełnianymi, moherowymi, futrzanymi, a nawet tkaninami sztucznymi. Zwierzę powszechnie uznawane za szkodnika.


Makrela

Zwierzę na literę M należące do rodziny makrelowatych. Makrela to ryba morska występująca w Oceanie Atlantyckim oraz w Bałtyku, Morzy Śródziemnym i Czarnym.

Ssak na literę M

  • Maciora
  • Makak
  • Małpa
  • Mangusta
  • Mors
  • Morświn
  • Mrówkojad
  • Muł
  • Mysz

Sprawdź inne kategorie na M
Państwa na M
Miasto na M
Rzeki na M
Góry na M
Warzywa na M
Kolory na M
Rośliny na M
Rzeczy na M
Stolica na M
Jedzenie na M
Zawody na M