Polskie rzeki na M


Martwa Wisła

Rzeka na północy Polski będąca częścią Wisły Leniwki. Swój bieg rozpoczyna jako odnoga głównej Wisły i uchodzi do Zatoki Gdańskiej, na półwyspie Westerplatte. Nazwa rzeki związana jest z jej bardzo powolnym nurtem.


Motława

Dopływ Martwej Wisły przepływający przez Gdańsk. Nad Motławą położony jest jeden z największych zabytków miasta – Brama Żuraw.


Młosina

Niewielka rzeka o długości 9 km przepływająca przez województwo pomorskie. Na rzece organizowane są spływy kajakowe.


Mogilica

Rzeka na M o długości 44 km przepływająca przez województwo pomorskie. Lewobrzeżny dopływ Parsęty.


Masłówka

Rzeka na literę M tocząca swe wody przez 2 województwa: wielkopolskie oraz dolnośląskie. Masłówka jest prawym dopływem Orli.


Mszanka

W Polsce są co najmniej 3 rzeki o takiej nazwie. Jedna z nich wypływa spod szczytu Turbacza i po 19 km uchodzi do Raby. Kolejna rozpoczyna swój bieg w polskiej części Bieszczad i na terenie Ukrainy łączy się z Dniestrem. Trzecia rzeka nosząca nazwę Mszanka przepływa przez południową cześć województwa śląskiego.


Zagraniczne rzeki na M


Mackenzie

Rzeka w Kanadzie, wypływająca z Wielkiego Jeziora Niewolniczego. Po pokonaniu 4241 km uchodzi do do Morza Beauforta.


Mekong

Jedna z najdłuższych rzek na świecie o długości 4500 km. Przepływa przez 6 państw Chiny, Mjanma, Tajlandię, Laos, Kambodżę i Wietnam. Swój początek ma na Wyżynie Tybetańskiej, a uchodzi do Morza Południowochińskiego.


Missisipi

Njdłuższa rzeka Ameryki Północnej przepływająca przez Stany Zjednoczone, z północy na południe. Jej długość to 3765 km. Missisipi przepływa przez takie miasta jak Minneapolis, Saint Louis, Memphis czy Nowy Orlean.


Missouri

Rzeka oficjalnie uznawana za początek Missisipi, rozpoczynająca swój bieg w Górach Skalistych. Po przepłynięciu 3767 km, nieopodal miasta Saint Louis łączy się z Missisipi.


Men

Rzeka na literę M zlokalizowana w środkowych Niemczech. Jej źródła znajdują się w Smreczanych Górach a po przepłynięciu 524 km uchodzi do Renu.


Murray

Rzeka na M przepływająca przez południowo-wschodnią Australię. Swój bieg rozpoczyna w Alpach Australijskich, a po 2575 km uchodzi do rzeki Darling.

Sprawdź inne kategorie na M
Państwo na M
Góry na M
Owoce i warzywa na M
Zwierzę na M
Kolor na M
Roślina na M
Rzecz na M
Stolica na M
Jedzenie na M
Zawód na M