Zwierzę na H

Zwierzę na H

Zwierzęta na literę H – opisy

Hiena cętkowana

Drapieżny ssak zaliczany do rodziny hienowatych, będący jej największym przedstawicielem. W stanie wolnym hienę cętkowaną można spotkać wyłącznie w Afryce, na południe od Sahary. hiena to zwierzę stadne, które żyje w grupach liczących nawet 80 osobników. Głównym składnikiem pożywienia jest padlina.

Hipopotam

Zwierzę na literę H zaliczane do rodziny hipopomowatych. Obszarem jego występowania są rzeki oraz jezioro położone na południe od Sahary. Dorosłe osobniki osiągają długość do 5 m, wysokość do 1,5 m i wagę do 3 ton. Drugim współcześnie żyjącym gatunkiem hipopotamów jest hipopotam karłowaty, który występuje niemal wyłącznie w Liberii. Jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem.

Homar

Skorupiak należący do rzędu dziesięcionogów – zwierząt, których dwa przednie odnóża przekształciła się w szczypce, a pozostałe 8 służy głównie do poruszania się. Homar amerykański to najcięższy przedstawiciel skorupiaków. W stanie naturalnym występuje wzdłuż północno-wschodnich wybrzeży USA i Kanady. Jednak ze względu na dużą wartość kulinarną jest hodowany w wielu rejonach świata.

Halibut

Zwierzę na H zaliczane do rodziny flądrowatych. Halibut to ryba morska występująca w północnych częściach Oceanu Atlantyckiego, w Bałtyku spotykany jest bardzo rzadko. Największe osobniki osiągają do 3,5 m długości i potrafią ważyć nawet 300 kg.