Kwiat na literę H

  • Hiacynt
  • Hortensja

Hiacynt – kwiaty na H

Hiacynt to bardzo popularny kwiat doniczkowy i ogrodowy, który jest ceniony za swoje piękne, intensywnie pachnące kwiatostany. Kwiaty na H hiacynta mogą być różne kolory, od białego, przez różowy, czerwony, fioletowy, aż po niebieski. Hiacynt kwitnie na wiosnę, zazwyczaj w marcu i kwietniu, a jego kwiaty zebrane są w gęste, stożkowate grona.

Hortensja – kwiatki na H

Hortensja to popularna roślina ozdobna, która jest ceniona za swoje duże, okazałe kwiatostany. Kwiatki na H hortensji mogą być różne kolory, od białego, przez różowy, czerwony, fioletowy, aż po niebieski, w zależności od pH gleby, w której rośnie. Hortensja kwitnie od czerwca do września, a jej kwiatostany składają się z wielu drobnych kwiatków zebranych w kuliste lub płaskie baldachy.

Hibiskus – kwiat na H

Hibiskus to roślina o egzotycznym wyglądzie i pięknych, duży kwiatkach, które mogą być różne kolory, od białego, przez różowy, czerwony, fioletowy, aż po żółty. Kwiat na H hibiskusa charakteryzuje się pięcioma szerokimi płatkami i kontrastującym środkiem. Hibiskus kwitnie od lata do jesieni, a każdy kwiat przekwita po jednym dniu, ale na roślinie pojawia się wiele kolejnych pąków.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *