Pozytywna cecha charakteru na A

  • Altruizm
  • Ambicja
  • Asertywność

Negatywna cecha charakteru na A

  • Agresja
  • Arogancja

Cechy na A

Agresja Pierwsza cecha na A, bez dwóch zdań negatywna, to agresja. Zgodnie ze słownikową definicja jest to działanie mające na celu spowodowanie szkody fizycznej lub psychicznej. W praktyce agresja moze przyjmować różne formy, od agresji słownej po rękoczyny.

Arogancja Kolejna negatywna cecha charakteru na A to Arogancja. Jest to zuchwała pewność siebie połączona z lekceważeniem innych osób.

Altruizm Inna cecha na A o pozytywnym wydźwięku to altruizm. Oznacza on umyślne działanie na korzyść innych. Altruizm jest przeciwieństwem egoizmu i o ile nie przybiera zbyt skrajnych form poświęcenia, można go uznać za pozytywne zjawisko.

Ambicja Bycie ambitnym to chęć dążenia ku lepszemu poprzez rozwijanie swoich umiejętności i zdolności. Jednak ambicja może przerodzić się też w negatywne zjawisko o ile osoba dążąca do swojego rozwoju robi to kosztem innych.

Asertywność Ostatnia cecha na A w naszym zestawieniu to asertywność. Jest to umiejętność do wyrażania swoich emocji, potrzeb bez popadania w agresję czy lekceważenie innych osób.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *