Ciekawostki o Burundi
Burundi to mało znane państwo położone w Afryce Wschodniej. Dziś spróbujemy poznać je nieco bliżej przez pryzmat najważniejszych ciekawostek o Burundi. Zapraszamy na najfajniejsze informacje i fakty o Burundi i życzymy miłej lektury.
1.
Burundi to najbiedniejszy kraj, który zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich.
2.
Trzeci najgęściej zaludniony kraj Afryki.
3.
Jeden z najmniej szczęśliwych krajów na świecie, według ONZ.
4.
W Burundi zakazane jest uprawianie joggingu w grupie, jest to postrzegane jako okazja do antyrządowych działań.
5.
Jest to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie, Burundi znalazło się na 185 miejscu ze 189 krajów według wskaźnika rozwoju społecznego ONZ.
6.
Według PKB Burundi jest najbiedniejszym krajem na świecie.
7.
90% ludności pracuje w rolnictwie.
8.
W Burundi bydło uznawane jest za symbol zdrowia i dobrobytu. Gdy umiera krowa jej rogi zakopywane są w ziemi obok domu, gdyż uważa się, że to przynosi szczęście.
9.
W 1993 roku w Burundi wybuchła wojna domowa między dwoma ludami Hutu i Tutsi, trwała ponad dziesięć lat i zginęło w niej ponad 200 000 osób. Kraj nadal odbudowywuje się po tym wydarzeniu.
10.
Tylko 3% populacji Burundi ma dostęp do internetu.
11.
W Burundi piwo pije się z dużych naczyń za pomocą słomek naraz przez kilka osób.
12.
W jeziorze Tanganika na terenie Burundi żyje lub żył krokodyl Gustaw, ludożerca który zabił około 300 osób. Uważany jest za największego krokodyla na świecie. Nigdy nie został schwytany i nie wiadomo czy nadal żyje.
13.
80% populacji żyje na wsi, w małych drewnianych chatach.
Burundi – ciekawostki o kraju
Co to za kraj, Burundi? Ciekawostki pozwolą poznać lepiej ten kraj. Nie ograniczamy się do samej powierzchni (która wynosi 27 834 km²) czy liczby ludności (10,8 mln osób), ale idziemy dalej. W stronę tego co ciekawe, intrygujące, wyjątkowe.
Ciekawostki o Burundi to na przykład informacja o tym, że według ONZ mieszkańcy tego kraju są jednymi z najmniej szczęśliwych na świecie. Składa się na to wiele czynników, m.in. trudna sytuacja społeczno-ekonomiczna.
Burundi jest jednym z najbiedniejszych krajów nie tylko w Afryce, ale i na całym świecie. Ponad 90% osób pracuje w rolnictwie, gęstość zaludnienia jest bardzo wysoka, a tylko 3% mieszkańców ma dostęp do Internetu. Sytuację pogorszyła wojna domowa między plemionami Tutsi i Hutu, która trwała 10 lat.