Zwierzę na Ś – zwierzęta na literę Ś

Zwierzę na Ś


zwierzę na ś - Śledź

Śledź


zwierzę na ś - Śmieszka

Śmieszka


zwierzę na ś - Świerszcz

Świerszcz


zwierzę na ś - Świetlik

Świetlik


zwierzę na ś - Świnia

Świnia


zwierzę na ś - Świstak

Świstak

Zwierzęta na literę Ś – opisy


Śledź

To gatunek ryby należący do rodziny śledziowatych. Śledź jest określeniem na co najmniej kilkanaście różnych gatunków tej ryby. Są one cenionym surowcem kulinarnym przez co stanowią trzon światowego rybołówstwa.


Śmieszka

De facto mewa śmieszka, ptak wędrowny należący do rodziny mewowatych. Zamieszkuje Europę oraz Azję, aż po Mongolię. Śmieszki odlatują na zimę, którą spędzają na południu Europu lub północy Afryki.


Świerszcz

Owad i zwierzę na literę ż obejmujący 4886 rożnych gatunków występujących niemal na całym świecie, poza Antarktydą świerszcze znajdziemy na każdym kontynencie. Prowadzą nocny tryb życia, za dnia kryją się w ziemnych zagłębieniach, szczelinach czy na roślinach.


Świetlik

Pełna nazwa to świetlik świętojański, potocznie nazywany robaczkiem świętojańskim. Owad występujący w Polsce, który upodobał sobie obszary łąkowe i leśne. Samice posiadają na odwłoku narządy świetlne.


Świnia

Zwierzę hodowlane, które zostało udomowione już 9000 lat temu. Świnie hoduje się z przeznaczeniem na mięso, tłuszcz, ale także szczecinę oraz skóry. Świnia domowa pochodzi od dzika, którego pierwotnie udomowiono na terenach Azji.


Świstak

To ssak z rodziny wiewiórkowatych, który upodobał sobie tereny górskie Eurazji oraz Ameryki Północnej. Przy odrobinie szczęścia można spotkać go w polskich Tatrach.