Zawód na L – zawód na literę L

Zawód na L

Odkryj najbardziej rozpoznawalne według nas zawody na literę L. Poniżej 6 naszych propozycji w tej kategorii.

Lakiernik

Lekarz

Lektor

Listonosz

Lekkoatleta

Laryngolog

Zawody na L – opisy

Lakiernik

To zawód na literę L, a wykonujący go ludzie zajmują się remontowaniem i renowacją nadwozi samochodowych. Zadaniem lakiernika jest przygotowanie powierzchni, nakładanie lakieru czy jego osuszanie i utrwalanie.

Lekarz

Zawód na L określający szeroką grupę specjalistów zatrudnionych w służbie zdrowia. Obecnie wyróżnić można wiele specjalności lekarskich m.in. chirurgów, psychologów czy dentystów.

Lektor

Ten zawód na L wykonywany jest przez osoby, których narzędziem pracy jest ich własny głos. Głównym zadaniem lektora jest czytanie wcześniej przygotowanych tekstów m.in. do audiobooków, filmów czy seriali.

Listonosz

Zawód na literę L wykonywany przez pracowników urzędu pocztowego. Głównym zadaniem listonosza jest doręczanie listów, telegramów czy przekazów do adresatów.

Lekkoatleta

Zawód na literę L wykonywany przez sportowców uprawiających dyscypliny oparte na naturalnym ruchu. Są to m.in. biegi, skoki, rzuty czy pchnięcia. Lekkoatletyka to jedna z koronnych dyscyplin olimpijskich.

Laryngolog

Zawód na L zaliczany do grupy zawodów lekarskich. Laryngolodzy zajmują się obszarem medycyny związanym z diagnozowaniem i leczeniem chorób narządów głowy i szyi.

Zawód na literę L – zdjęcia

zawód na l - LakiernikLakiernik

zawód na l - LekarzLekarz

zawód na l - LektorLektor

zawód na l - ListonoszListonosz

zawód na l - LekkoatletaLekkoatleta

zawód na l - LaryngologLaryngolog